Umístění: Kultura Muzea a výstavy Začínají veletrhy Regiontour a Go

Začínají veletrhy Regiontour a Go

Brno, 14. ledna 2010 (MEDIAFAX) - Více než 1100 firem z 19 zemí světa se bude od čtvrtka prezentovat na brněnském výstavišti na veletrzích cestovního ruchu Regiontour a Go. Brány výstaviště zůstanou otevřené do neděle 17. ledna.

Regiontour nabídne přehlídku turistických možností v českých a moravských regionech. "Veletrh obsadí celý nově vybudovaný pavilon P, zde bude probíhat i doprovodný program, takže vše bude návštěvníkům k dispozici na jednom místě," sdělil ředitel projektu Miloň Mlčák. Návštěvníky budou v pavilonu lákat expozice například Klubu českých turistů, Muzea rekordů a kuriozit Pelhřimov, nově se bude prezentovat Rezidence Ambra Luhačovice, města Skuteč, Nové Hrady nebo Klášterec nad Ohří. Dále třeba lázně Teplice, Virtus Vincit, Asociace soukromých majitelů hradů a zámků, po letech se také představí Pražská informační služba a mnoho dalších.

Z tuzemských krajů a turistických regionů zde nebude chybět žádný. V expozicích tuzemských regionů se tentokrát objeví více zahraničních partnerů, zastoupeny jsou i regiony všech sousedních zemí – zejména Slovenska a Polska. "Zahraniční vystavovatelé nabídnou informace o turistických trasách, ubytování, kulturních nebo sportovních akcích," doplnil ředitel.

Veletrh Go zase návštěvníkům nabídne přehlídku expozic cestovních kanceláří, agentur a zahraničních centrál cestovního ruchu. "Akce proběhne v pavilonu F a měla by oslovit všechny zájemce o výjezdovou turistiku širokou paletou zájezdů do celého světa, prezentovat se bude hned 120 zahraničních destinací," sdělil Mlčák. V pavilonu se představí cestovní kanceláře a agentury z celé České republiky včetně hlavních hráčů tohoto oboru jako Exim tours, Firo tour a Sunny Days. Poprvé se zde budou prezentovat cestovní kancelář Latino Travel, Slan Tour nebo Cherry Tour. Dále se představí například Blue Style, Eso Travel, Neckermann, Kovotour Plus, Pressburg, Atis či America Tours, a po letech Autoturist.

"Návštěvníci se mohou těšit na početnější zastoupení z Maďarska a Rakouska, rozsáhlé expozici seznámí i s nabídkou Dolního Rakouska. Po loňské premiéře se do Brna vrací také turistická centrála z Kypru," doplnil ředitel.

Poprvé se na veletrhu budou prezentovat zahraniční destinace v rámci pódiového doprovodného programu. Vystřídají se na něm země jako Černá Hora, Maďarsko, Dominikánská republika, Jamajka, Tahiti a další, které vyčleněný časový prostor zaplní ukázkami typického folklóru, kultury, gastronomie apod.

Doprovodnému programu dominuje především zasedání Rady Asociace krajů ČR. V prvních dvou dnech konání veletrhů však proběhnout i přednášky, diskuze a prezentace určené především odborným návštěvníkům. Hlavním tématem se stane "Podpora cestovního ruchu v regionech v době krize". Stěžejní akcí v této oblasti bude připravované Setkání u kulatého stolu za účasti zástupců Ministerstva pro místní rozvoj ČR, agentury CzechTourism, Asociace krajů ČR, všech oborových organizací a médií. Dalšími tématy u kulatého stolu budou spolupráce mezi regiony a čerpání dotací na podporu cestovního ruchu z fondů EU.

Tradiční slavnostní vyhlášení výsledků soutěží Grand Prix Regiontour aneb Náš kraj 2009 a ProfiGO, TOPGuide junior a Region Regina bude součástí programu prvního dne veletrhů.

Besedy s cestovateli, přednášky a filmy z celého světa návštěvníkům nabídne největší tuzemský festival cestovatelských filmů, fotografií a publikací Go Kamera 2010. Organizátor festivalu, cestovní kancelář Livingstone, opět připravila více než dvě desítky přednášek, projekcí a besed se zajímavými osobnostmi. 13. ročník festivalu je věnován legendě ŠANGRI-LA - hledání ztraceného ráje.

První veletržní den je určený odborníkům, širší veřejnost může na výstaviště zavítat od pátku 15. ledna od 14:00. Celodenní vstupné je za 80 Kč, zlevněné za 40 Kč, rodinné pak stojí 160 Kč.

20. mezinárodní veletrh průmyslu cestovního ruchu Go a 19. mezinárodní veletrh turistických možností v regionech Regiontour se na brněnském výstavišti uskuteční od 14. do 17. ledna. V roce 2009 se na nich prezentovalo 1329 firem z 28 zemí, expozice zabraly plochu přes 12 300 metrů čtverečních. Výstaviště tehdy navštívilo téměř 33 000 lidí.

Libor Popela

Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci