Umístění: Kultura Ostatni

Úžasné divadlo fyziky na brněnské Hvězdárně

divadlo fyzikyNa Hvězdárnu a planetárium Mikuláše Koperníka v Brně opět přichází experimentální show v podání neformální skupiny ÚDiF. Představení pozve diváka do dobrodružství poznávání, které může zažít každý se všedními věcmi, které jej obklopují. Stačí přestat považovat za samozřejmé to, co se kolem nás děje, a začít se ptát: "Proč?". Před zvídavým člověkem se najednou otevírá krásný svět souvislostí.
Tentokrát tvůrci show představí barvy, to, jak se míchají a jak je vlastně vnímá lidské oko. Vírové prstence představují sice obtížnou partii fyziky, ale vy si je budete moci společně s vědci vytvořit a hrát si s nimi: sestřelovat je, spojovat a rozkmitávat.

Brněnská návrhářka obléká světové finalistky

Módní návrhářka a MissBrno přivítalo mladé krásky ze čtyřiceti zemí světa. Stalo se tak 23. září v Rotundě na brněnském výstavišti v rámci autorské přehlídky návrhářky Marie Zelené, na níž se představily finalistky a vítězky...

Ve Ždánicích měli svátek historických kol

svátek historických kolŽdánický park v sobotu 16. srpna ožil krásou dobových kostýmů, půvabných dam a elegantních pánů na naleštěných historických kolech. Milovníci historických kol přijížděli z Brna, Bučovic, Slavkova, Bzence, Uherského Ostrohu, Kyjova, Olomouce, Holic, Pardubic i odjinud. Největší zastoupení měli již tradičně cyklisté z Veselí nad Moravou. V porotě Ždánického histopedálu letos zasedl i hejtman kraje Stanislav Juránek.

Strana 37 z 37

Salon vín České republiky 2017