Aktualizováno: Tuesday, 17. October 00:00

Umístění: Sport Ostatní sporty Roztleskávačky KIKI to umí pořádně rozjet - a nejen na fotbale

Roztleskávačky KIKI to umí pořádně rozjet - a nejen na fotbale

KIKI-2Brno, 16. března 2011 - Kika, Lucka, Paťa, Marťa, Lucy, Anča, Barča, Verča, Anežka, Niki a Valentinka – to jsou jména holek, které navštěvují brněnské Roztleskávačky KIKI. V zahraničí patří roztleskávačky neodmyslitelně k řadě sportovních akcí, a ani parta holek z Brna se nechce nechat světovou konkurencí zahanbit. Občas to totiž umí také pořádně roztočit!

Roztleskávačky KIKI vznikly teprve nedávno – v listopadu roku 2010 – ale už nyní mají za sebou hodně zkušeností a šikovných členek. O tom vypovídá, že mají nacvičeno pět sestav, které chodí ukazovat široké veřejnosti, pro potěšení seniorů či dětí v Klokánku, na plesy či na různé dětské i sportovní akce. Pravidelně chodí povzbuzovat na fotbalové zápasy a turnaje fotbalového klubu SK Líšeň a letos se dokonce budou účastnit i velké soutěže roztleskávaček.

"Roztleskávačkou se může stát kdokoliv, kdo má zájem mít spoustu super kamarádek, účastnit se soutěží i vystoupení a využít tak svůj volný čas. Trénujeme s náčiním pom-pom, což jsou třásně. Do naší skupiny bereme každou členku i člena různého věku. Trénujeme v Brně na Vinohradech," prozradila jedna z nich.

  • Jak jste se dostaly k Roztleskávačkám? Co vás na tom zaujalo?

Kika (14): Nejdříve jsem navštěvovala mažoretky, ale po dlouhé době jsem odešla. Začala jsem hledat podobný sport. A tak jsem s mojí mamkou založila kroužek Roztleskávačky, které od sportu mažoretkového nemají vůbec daleko.
Paťa (11): Roztleskávačky jsem viděla na videu, a tak jsem si řekla, že to vyzkouším také. Zaujal mě hlavně pohyb a cviky, protože ráda tancuji.

  • Vaše představení mohou diváci vidět i na fotbale... S jakým klubem spolupracujete? 

Marťa (10): S klubem SK Líšeň. Chodíme malé i velké fotbalisty podporovat na zápasy i turnaje. O poločase vždy ukazujeme naši aktuální sestavu.

  • Máte v plánu se roztleskávání věnovat i nadále?

Barča (14): Samozřejmě. Je to pohyb a zábava zároveň. Díky roztleskávačkám jsem poznala spoustu nových kamarádek. Nemám žádný důvod, abych se kroužku nevěnovala i nadále. A také mě moc baví chodit na vystoupení a soutěže.

  • Některé týmy mají za maskota plyšáka. Jak jste na tom vy?

Verča (11): My máme živého maskota. Je ním nejmladší členka souboru – skoro dvouletá Valentinka, která je velmi nadaná a roztomilá. V nějaké sestavě má své sólo, jinde nás zase přivede, ,,představí“ a podobně.

  • Jaké máte kostýmy?

Lucy (11) a Kika (14): Máme dva. Jeden je modro-stříbrno-bílý a skládá se z bílého flitrovaného bodyčka, modré (dole stříbrné) sukně a bílých legín. Druhý je více sportovní, původně fotbalový, a ten je z bílého trička s nápisy, sportovní sukně a legín. K oběma kostýmům máme jeden bílý a jeden modrý pom-pom.

  • Kdo vám vymýšlí choreografie, organizuje vystoupení či soutěže?

Lucka (14): Naše dvě vedoucí – trenérka se svojí dcerou. Jsou vynalézavé a jejich cviky nejsou kopírovány od jiných souborů, vše je jejich práce. Obě nám zařizují jak vystoupení, tak registraci na soutěže.

  • Kdyby se k vám chtěl někdo přidat, jak vás může kontaktovat?

Anča (11): Na našich stránkách www.roztleskavacky-kiki.estranky.cz naleznete například fotky, termíny našich vystoupení, nábor, kontakt, maskota a mnoho dalších zajímavostí.

KIKI-1

(red), foto: archiv Roztleskávačky KIKI

Komentáře a dotazy k produktu  

 
0 #1 2011-04-05 11:12
Milé KIKI, je pěkné, že se věnujete tanci a baví vás to, musím však zásadně nesouhlasit s tím, že cheerleading - roztleskávání - je podobný mažoretkovému sportu. Doporučuji spojit se např. s Českou Asociací Cheerleaders, kde můžete dostat správné informace o cheerleadingu, příp. si objednat školení nebo se zúčastnit kempu. Adresa je www.cach.cz.
Přeji hodně úspěchů do budoucna
Silva
Trenérka Brno Tigers
www.cheerleader.cz
Citovat
 
Šalina - řádková inzerce