Aktualizováno: Tuesday, 17. October 00:00

Umístění: Sport Ostatní sporty Mighty Shake Zastávka je mistrem světa ve Street dance

Mighty Shake Zastávka je mistrem světa ve Street dance

tanecnici250Zastávka/Lublaň, 11. října 2011 - Titul Mistrů světa ve Street dance show formacích získala na Mistrovství světa 2011 ve slovinské Lublani taneční skupina Mighty Shake Zastávka. Mistrovství světa pořádané mezinárodní taneční federací IDO se konalo ve dnech 29. září až 2. října v hlavním městě Slovinska.


Taneční skupina Mighty Shake Zastávka, která má svoji hlavní základnu v Zastávce, malé obci západně od Brna, získala finálové 1.místo v královské kategorii Street Dance Show formace s vlastní autorskou formací VooDoo. S touto výjimečnou choreografií získala tato taneční skupina již v květnu tohoto roku titul mistrů České republiky pro rok 2011. VooDoo je tanečním příběhem o síle vůle, která se může vzepřít i zdánlivě nepřekonatelným silám magie a vede ke svobodě ovládaných. To všechno položeno na podmanivé hudbě, jednoduchých působivých kostýmech a špičkovém tanečním výkonu.

Mighty Shake Zastávka je specifickým fenoménem a samorostem. Zárodky taneční skupiny vznikly pod vedením zakladatele Michala Holého již před 14 roky, postupně se skupina rozrůstala až do dnešní podoby skupiny a taneční školy s cca 400 členy. Skupina vyrůstala a tvořila vlastní autorské choreografie díky úsilí Michala Holého v malé obci Zastávka, zcela mimo velká města, ve kterých jsou poměrně ideální podmínky pro obdobné skupiny. „Dokázali jsme, že i mimo velká města může vznikat originální a špičkové street dance tancování a že formace vytvořené „venkovskou“ taneční skupinou mohou mít výjimečnou a špičkovou kvalitu“, říká vedoucí a choreograf skupiny Michal Holý. Důkazem jsou tituly mistrů republiky ve formacích i jednotlivcích, televizní vystoupení i účast v prestižních televizních projektech, jako byl loňský charitativní koncert Srdce pro děti.

tanecnici01_468

Taneční skupina si vytvořila v podstatě vlastní specifický styl tanečního divadla, ve kterém tanec vyjadřuje a zobrazuje vždy nějaký příběh. Ztvárnění je kompletně dílem celé taneční skupiny, od nápadu, konceptu, přes hudbu, choreografii i kostýmy. Díky tomu je atmosféra uvnitř skupiny pohodová a díky tomu je skupina schopná podat výkony, kterými předčí i mnohé profesionální taneční a divadelní soubory.

Toho, že Mighty Shake Zastávka je cosi jiného a výjimečného, si povšimla i produkce talentové soutěže ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT 2010. Mighty Shake postoupil přes castingová kola, Velký třesk a semifinále až do velkého televizního finále. Bez nadsázky je možné říci, že formace Matrix, originální Čtení z Bible robotů a finálový Penízek představovaly výjimečný zážitek a vynikaly mezi ostatními účastníky originalitou, svébytným přístupem a zejména kvalitou.

tanecnici02_468

„Předvádíme špičkovou kvalitu v oboru tance, tanečního divadla a vlastní tvorby. Jsme originální, máme vlastní názory a nápady a hájíme si je. Ne vždycky se to rádo slyší, ale na druhou stranu – průměrnost nikdy nebude na špici a nevynikne. Prosadí se jen originalita a zejména kvalita“, vysvětluje Holý.

Skupina působí v až neuvěřitelně amatérských podmínkách: nemá žádné vlastní prostory, nemá vlastní zaměstnance, všichni lektoři a choreografové jsou nadšenci. Pracuje díky vizionářské podpoře vedení obce Zastávka, které poskytuje obecní sál pro práci skupiny. Kvalita, která v těchto podmínkách vzniká, má však špičkovou českou i evropskou, a nyní již i světovou úroveň. „Jsme rádi, že tady majtyšejky máme, děti mají vzory, mají náplň volného času a jméno obce se skloňuje nejen v České republice, ale i v Evropě a teď vidím že i ve světě“ pochvaluje si vedení obce.

tanecnici03_468

„Jinde ve světě nebo možná v jiných oborech by mistři světa, kteří dlouhodobě prokazují kvalitu a vysoký standard tvorby, pracují se stovkami mladých lidí a ovlivňují jejich názory, byli výrazně podporováni. U nás je tomu jinak. Oslovili jsme státní instituce i největší firmy, které mají v public relations společenskou odpovědnost a podporu kultury a sportu, s žádostí o podporu našeho projektu výstavby taneční školy a volnočasového centra pro děti a mládež. Pokud nám vůbec odpověděli, zdvořile nás odmítli.“ říká projektový manažer skupiny Ludvík Vaverka.“

„Věříme, že nyní budeme snáze hledat partnery s vizí,kterým můžeme prokázat že nabízíme odpovídající kvalitu a PR potenciál za jejich podporu a přesvědčíme je, že stojí za to finančně náš projekt podpořit. Oslovili jsme například i Nadaci ČEZ jakožto sdružení prokazatelně dlouhodobě a dobře působící v okruhu Jaderné elektrárny Dukovany, ale již cca 3x jsme byli odmítnuti. Podporu jsme nenašli ani u firem umísťujících povinné příspěvky na společensky prospěšné projekty z výnosů v oblasti hazardu. Hledáme proto dál partnery, kteří mají vizi jako ji máme my,“ dodává Vaverka.

„Přinášíme umění, radost a špičkové zážitky desítkám dětí, mladých lidí i obyvatelům Mikroregionu Kahan a Jihomoravského kraje. Baví nás to, žijeme tím, a to je podstatné. Prostě kdo tancuje, ten nezlobí, a proto se slogan KDO TANCUJE, NEZLOBÍ stal mottem naší práce. Promlouváme beze slov,“ uzavírá Michal Holý.

(red), foto: archiv Mighty Shake


Šalina - řádková inzerce