Umístění: Sport Ostatní sporty Ve Slavkově vzniklo nové hřiště pro všechny generace

Ve Slavkově vzniklo nové hřiště pro všechny generace

Slavkov u Brna, 21. října 2018 – Nejen skluzavky pro děti, prolézací věže a houpačky, ale i hrazdy, bradla či šikmé lavice na posilování zaplnily prostory nového Oranžového hřiště, které město postavilo a vybavilo s finanční pomocí Nadace ČEZ. Ve středu 10. října se ulice U Stadionu ve Slavkově nebývale zaplnila. Zástupci města zde totiž slavnostně otevírali nové dětské a workoutové hřiště s přívlastkem „Oranžové“, nazvané dle grantového programu Nadace ČEZ. Ta městu přispěla na herní prvky a sportovní nářadí 400 tisíc korun.

oranzove hriste slavkov u Brna

 

„Hřiště je určeno pro děti, mládež i dospělé bez omezení vstupu. Areál bude otevřen celoročně po dobu denního světla, o provoz se postarají dva správci,“ uvedl starosta Slavkova Michal Boudný.

Z nadačního příspěvku město nakoupilo například věžové soustavy, skluzavku, tobogán, lanový most či šplhací a prolézací tunel pro děti. Dospělí návštěvníci hřiště mohou protáhnout i posílit svá těla na ručkovadle, různých hrazdách či bradlech.

„Rodina Oranžových hřišť je velmi pestrá. Podle jejich funkčnosti a věkovému zaměření vyrůstají hřiště u mateřinek, základních či středních škol, ale třeba i na návsích, uprostřed panelových sídlišť, ale také ve sportovních areálech či volné přírodě. Nejoblíbenější jsou právě multifunkční hřiště či sportoviště, sloužící jak dětem, tak i mládeži nebo seniorům,“ uvedla Michaela Ziková, ředitelka Nadace ČEZ.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci