Umístění: Kultura Ostatni Brnu opraví Tugendhat za peníze z EU a ministerstva kultury

Brnu opraví Tugendhat za peníze z EU a ministerstva kultury

Brno, 26. dubna 2010 (MEDIAFAX) - Brno obdrží z fondů EU 155 milionů korun, které z 88 procent pokryjí náklady na opravu vily Tugendhat. Zbylých dvanáct procent sumy potřebné na rekonstrukci architektonické chlouby města dodá ministerstvo kultury a radnice, řekl v pondělí náměstek primátora Oliver Pospíšil (ČSSD).

EU-Logo

 

Pospíšil v pondělí řekl, že vedení brněnského magistrátu již obdrželo oznámení o poskytnutí evropské dotace. "V radě budeme její přijetí formálně schvalovat v úterý," poznamenal.

Celkové výdaje potřebné na kompletní opravy památky UNESCO činí podle Pospíšila 177 milionů korun. Zbývající peníze poskytne ministerstvo kultury," řekl Pospíšil.

Díky očekávané dotaci z fondů EU se tak brněnskému magistrátu zásadně uleví ve výdajové stránce rozpočtu. Rekonstrukci slavné vily v Černopolní ulici dělníci zahájili letos v únoru, firma Unistav se ji zavázala dokončit během dvou let.

Jiří Nováček

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci