Umístění: Kultura Ostatni Nově vyškolení průvodci přispějí k rozvoji regionu Jižní Moravy

Nově vyškolení průvodci přispějí k rozvoji regionu Jižní Moravy

Cornstejn250Brno, 20. června 2011 - Dvouletý pilotní projekt Průvodce CR – specialista pro Jihomoravský kraj přináší unikátní komplex workshopů a školení pro odborníky v cestovním ruchu. Region trpí trvalým nedostatkem průvodců specializujících se na Jižní Moravu. Tito specialisté mohou klíčovým způsobem přispět k pozvednutí image kraje a zároveň přimět spokojené turisty k opakované návštěvě a tím zvýšit přívod finančních prostředků do Jihomoravského kraje.

 

Projekt vznikl díky finanční podpoře z Evropského sociálního fondu a rozpočtu ČR. Padesátka průvodců má za sebou již tři workshopy, na nichž získala informace z oblastí vážících se na činnost průvodce včetně vysoce specializovaných přednášek jako například Aplikace cestovního pojištění v praxi nebo Etika a komunikace průvodce CR s klienty.

Tvůrci projektu připravili i jedinečné vzdělávání v oblasti informačních a komunikačních technologií.  Slovy ředitele Akademie Jana Amose Komenského pana Miloše Antoše: „Schopný průvodce, jenž na závěr pobytu předá klientům cd s digitálně zpracovaným průřezem jejich zážitků si získá přízeň turistů, kteří se budou rádi do regionu vracet.“

Následně čeká na průvodce pokračování vzdělávacího programu o celkové délce 336 hodin skládající se z teoretické části o reáliích Jižní Moravy spojené s praktickou přípravou přímo v terénu. Vyvrcholení projektu představuje vznik vůbec první databáze průvodců specializovaných na region, jejichž profesionalita bude garantována partnery projektu - Asociací průvodů České republiky a Centrálou cestovního ruchu – Jižní Morava.

(red), ilustrační foto: David Molík


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci