Umístění: Kultura Ostatni Ve Veselí nad Moravou se po půl roce otevírá zrekonstruovaný kulturní dům

Ve Veselí nad Moravou se po půl roce otevírá zrekonstruovaný kulturní dům

veseli kulturni dum po rekonstrukciBrno, 7. prosince 2017 - V sobotu 9. prosince odpoledne bude po více než půl roce probíhajících stavebních prací znovu otevřen pro veřejnost zrekonstruovaný kulturní dům ve Veselí nad Moravou. Finanční náklady oprav prostor využívaných městskou knihovou a vstupního prostoru dosáhly částky 23 mil Kč. Slavnostní zahájení nového provozu bude doprovázeno vánočním koncertem Orchestru lidových nástrojů a dívčího sboru VUS Ondráš.

Kulturní dům ve Veselí nad Moravou prochází kompletní rekonstrukcí již několik let. V roce 2005 prošel modernizací hlavní sál, v roce 2013 byla pořízena nová fasáda se zateplením a výměnou všech dveří a oken a konečně v letošním roce nutnou rekonstrukcí prošly zbývající vnitřní prostory městské knihovny v nákladu cca 18 mil Kč a vstupního vestibulu v nákladu cca 4,5 mil Kč. Vyřešena tak byla dlouho trvající otázka, kam umístit veselskou knihovnu – zvažována byla varianta jejího umístění na Panském dvoře, výstavba nového objektu nebo právě modernizace prostor v 1. patře kulturního domu. Autorem zpracované studie je městský architekt Ivo Ondračka.

Provedené práce zahrnují kompletní změnu prostorové dispozice, včetně vybudování výtahu pro bezbariérový přístup do knihovny. Zcela nové jsou zdravotechnické instalace, včetně klimatizace, silnoproudé a slaboproudé rozvody, které umožní celý prostor pokrýt i signálem wifi a kamerovým systémem. Interiérové vybavení knihovny bude instalováno až po skončení letošní plesové sezóny a knihy by se tak měly pro potřeby čtenářů vrátit na své původní místo do května příštího roku.

Součástí slavnostního programu otevření kulturního domu budou odpolední vánoční díly pro děti a loutkové představení divadla Lečo: Tuláčik a Klára, které začne v 15 hodin. Od 19 hodin pak na hlavním sále proběhne vánoční koncert Vojenského uměleckého souboru Ondráš s jeho dívčím sborem s programem „Čas vzácný přišel…“


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci