Umístění: Kultura Ostatni Znojmem bude od května možné projíždět speciálním turistickým vláčkem

Znojmem bude od května možné projíždět speciálním turistickým vláčkem

znojmo-celkovy-pohledZnojmo, 14. dubna 2012 (MEDIAFAX) - Znojemská radnice zahájí v květnu provoz městského vláčku. Uvedla to mluvčí radnice Renáta Bártová.

Kolový vláček začne jezdit ulicemi druhého největšího města jižní Moravy v úterý 1. května. "Atrakce se vydá na okružní trasu pětkrát denně. Zájemci mohou za padesát korun absolvovat půldruhahodinovou jízdu od Louckého kláštera až po Masarykovo náměstí a autobusové a vlakové nádraží," řekla Bártová. Dodala, že letos dostane městský vláček novou vlakovou soupravu a na jeho trase přibude jedna zastávka navíc.

"Nastoupit do vláčku je možné tradičně na kterékoli zastávce, jízdu je možné jednou přerušit a s označenou jízdenkou dalším spojem okruh dokončit," doplnila mluvčí. Jízdní kola přepraví dopravce lidem zdarma, se souhlasem ostatních cestujících je možná i přeprava zvířat. Pro zájemce bude provozovatel nabízet také mimořádné jízdy s průvodcem. "Mimořádné jízdy se uskuteční vždy večer po šesté hodině s tím, že je potřeba objednat se minimálně čtyřiadvacet hodin předem," řekla Bártová.

Novinkou letošní sezóny bude zastávka u rotundy sv. Kateřiny a panny Marie. "Chtěli jsme především mimoznojemským návštěvníkům ukázat také tuto část města a znojemský hrad," poznamenala radniční mluvčí. "K rotundě zamíří vláček od kostela svatého Mikuláše a poté absolvuje svou tradiční zastávku na ulici Přemyslovců," upřesnila.

Další novinkou bude nasazení nové vlakové soupravy s kapacitou 64 míst. „Nová vlaková souprava vyjede poprvé v polovině července a cestujícím zvýší komfort v podobě polstrovaných sedadel, boční zástěny pro případ deště a pohledově prostupnou střechu," nastínila Bártová.

Provozovatelem vláčku bude letos nově Znojemská dopravní společnost Psota, která pro město zajišťuje také autobusovou hromadnou dopravu.

Jiří Nováček, ilustrační foto: Kryštof Turek

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci