Umístění: Sport Plavání Koupaliště v Břeclavi čekají opravy

Koupaliště v Břeclavi čekají opravy

koupalisteBřeclav, 10. září 2013 – Ke konci roku 2013 skončí pronájem krytého bazénu i letního koupaliště v Břeclavi. Starosta města Oldřich Ryšavý se v pondělí sešel se Zdeňkem Janíkem, aby spolu dohodli předání areálu letního koupaliště v co nejkratším termínu. Hlavně s ohledem na připravované opravy, které chce město stihnout do další letní sezóny.

„Dohodli jsme se, že letní koupaliště si město převezme zpět během října. Krytý bazén bude v pronájmu až do konce roku a i nadále chceme podporovat plaveckou školu Delfín a plavecký oddíl v Břeclavi," nastínil starosta Ryšavý plány s tím, že současný zřizovatel plavecké školy Delfín požádá o dotaci a pronájem na tuto činnost tak, aby vše bylo v souladu se zákonem o obcích, což je nezbytná podmínka. „Nemáme rozhodně zájem tyto pro město a mládež obzvláště užitečné aktivity omezovat," podotkl starosta.

Co se týče plánovaných oprav, projde jimi jak krytý bazén, tak i letní koupaliště. „U krytého bazénu dojde k úpravám vnitřních elektroinstalačních rozvodů ve strojovně, k výměně části vzduchotechniky a celkové výměně technologie stávající kotelny. „Velký důraz klademe na ekonomiku budoucího provozu krytého bazénu. Opravou za použití moderních technologií dojde bezesporu k celkovým provozním úsporám," doplnila vedoucí odboru rozvoje a správy Jana Šupová.

V současné době se krytým bazénem zabývá projektant, který zpracovává dokumentaci pro vypsání soutěže na výběr dodavatele. Ten upřesní i cenu revitalizace, která je odhadovaná kolem jedenácti milionů korun.

Letní koupaliště se dočká do nové sezóny 2014 nového uspořádání prostranství kolem stávajících bazénů a vybudování sportovních a relaxačních prostor pro zábavu i odpočinek. „Stávající bazény doplníme o herní prvky nejen pro nejmladší návštěvníky, ale uspokojíme požadavky i dospívající mládeže a rodin s dětmi," doplnila Šupová.

Náklady by se v první fázi oprav měly pohybovat kolem pěti milionů korun. Město však počítá do budoucna i se samotnou opravou bazénů. Nicméně třeba jen vložení nerezové vany do menšího bazénu stojí kolem šesti milionů korun, proto budou postupné větší opravy záležet na finančních možnostech města.

Eliška Windová