Umístění: Sport Plavání Koupaliště v Břeclavi čekají opravy

Koupaliště v Břeclavi čekají opravy

koupalisteBřeclav, 10. září 2013 – Ke konci roku 2013 skončí pronájem krytého bazénu i letního koupaliště v Břeclavi. Starosta města Oldřich Ryšavý se v pondělí sešel se Zdeňkem Janíkem, aby spolu dohodli předání areálu letního koupaliště v co nejkratším termínu. Hlavně s ohledem na připravované opravy, které chce město stihnout do další letní sezóny.

„Dohodli jsme se, že letní koupaliště si město převezme zpět během října. Krytý bazén bude v pronájmu až do konce roku a i nadále chceme podporovat plaveckou školu Delfín a plavecký oddíl v Břeclavi," nastínil starosta Ryšavý plány s tím, že současný zřizovatel plavecké školy Delfín požádá o dotaci a pronájem na tuto činnost tak, aby vše bylo v souladu se zákonem o obcích, což je nezbytná podmínka. „Nemáme rozhodně zájem tyto pro město a mládež obzvláště užitečné aktivity omezovat," podotkl starosta.

Co se týče plánovaných oprav, projde jimi jak krytý bazén, tak i letní koupaliště. „U krytého bazénu dojde k úpravám vnitřních elektroinstalačních rozvodů ve strojovně, k výměně části vzduchotechniky a celkové výměně technologie stávající kotelny. „Velký důraz klademe na ekonomiku budoucího provozu krytého bazénu. Opravou za použití moderních technologií dojde bezesporu k celkovým provozním úsporám," doplnila vedoucí odboru rozvoje a správy Jana Šupová.

V současné době se krytým bazénem zabývá projektant, který zpracovává dokumentaci pro vypsání soutěže na výběr dodavatele. Ten upřesní i cenu revitalizace, která je odhadovaná kolem jedenácti milionů korun.

Letní koupaliště se dočká do nové sezóny 2014 nového uspořádání prostranství kolem stávajících bazénů a vybudování sportovních a relaxačních prostor pro zábavu i odpočinek. „Stávající bazény doplníme o herní prvky nejen pro nejmladší návštěvníky, ale uspokojíme požadavky i dospívající mládeže a rodin s dětmi," doplnila Šupová.

Náklady by se v první fázi oprav měly pohybovat kolem pěti milionů korun. Město však počítá do budoucna i se samotnou opravou bazénů. Nicméně třeba jen vložení nerezové vany do menšího bazénu stojí kolem šesti milionů korun, proto budou postupné větší opravy záležet na finančních možnostech města.

Eliška Windová


Mezinárodní výstava vín Grand Prix Austerlitz 2020