Umístění: Sport Plavání Plavci o jarních prázdninách lenošit nebudou!

Plavci o jarních prázdninách lenošit nebudou!

PlavkyneBrno, 10. března 2011 - Do Hustopečí  přijede poprvé na plavecké soustředění 37 plavců s tělesným postižením, aby pod dohledem pracovníků organizátora pobytové akce Svítání, občanského sdružení KONTAKT bB, od 13. do 19. března intenzivně pracovali na zlepšení své fyzické kondice.


Plavci ve věku 14 – 21 let se rozhodli jarní prázdniny nezahálet, přihlásili se na pobyt, kde budou dvakrát denně absolvovat plavecký trénink, cvičit a zpestření sportovních aktivit jim poskytne program s názvem Hustá fotografie – vše o fotografii a jejím zpracování.

„Pobyt organizuje KONTAKT bB letos po patnácté, největším „tahákem“ je pro účastníky kvalitní plavecká výuka podle metodiky Kovář-Nevrkla a přítomnost jednoho z jejich tvůrců, Jana Nevrkly, který osobně dohlédne na správnou práci plavců a jejich plaveckých instruktorů,“ říká koordinátorka pobytu Jana Nastoupilová

Proč plavci netráví jarní prázdniny u počítače, televize, ale rozhodnou se pro ranní vstávání v sedm hodin ráno, dvoufázový trénink doplněný protahovacím a posilovacím cvičením a dobrovolně dodrží večerku už ve 21:30? „Plavání mě prostě baví, na plavecké lekce chodím celý rok a na pobytovku se vždycky těším, protože se na ní sejdu s kamarády z celé republiky a na závěrečném plaveckém závodě zjistím, jak na tom jsem před prvním celorepublikovým závodem, který na nás čeká hned na začátku dubna v Sokolově,“ říká Dominika Míčková, která k pohybu „na suchu“ potřebuje vozík, ve vodě však zvládá znak, prsa i kraul možná lépe než její „zdraví“ vrstevníci.

Jestli Dominika překoná svůj osobní rekord a jak se bude dařit jejím soupeřům a kamarádům se můžete přijít podívat v pátek 18. 3. od 9 hodin do Krytého bazénu v Hustopečích, podpořit plavce můžete i prostřednictvím dárcovské zprávy zaslané na číslo 87 777 ve tvaru DMS KONTAKT.

(red), foto: archiv KONTAKT bB - Vít Franta