Umístění: Sport Plavání U Pasohlávek otevřel Aqualand Moravia

U Pasohlávek otevřel Aqualand Moravia

Akvapark02-250Pasohlávky, 2. srpna 2013 - Aqualand Moravia poblíž Pasohlávek bude nejmodernějším zábavním parkem v České republice. Své brány všem milovníkům vodních atrakcí otevřel ve čtvrtek 1. srpna. „Aqualand Moravia je projekt s řadou atributů, které ho činí jedinečným, ať už se jedná o vodní atrakce první svého druhu u nás, velikost vodní plochy nebo širokou nabídku služeb a doplňkových aktivit,“ uvedl Gerhard Walter, provozní ředitel Aqualandu Moravia.

Unikátní je také design interiéru, který je s ohledem na historický kontext vázaný k místu inspirován obdobím římských lázní, postavených ve druhém století za vlády císaře Marka Aurelia desátou římskou legií. „Dynamiku a atraktivitu interiéru dotváří moderní technologie video mappingu, jehož zpracování se ujal scénograf Městského divadla Brno Petr Hloušek. Ten je také autorem interiérových částí restaurací a dětského koutku,“ uvedl René Kloos, marketingový ředitel Aqualandu Moravia.

Areál o rozloze téměř 6 ha s celoročním provozem nabízí celkem 12 tobogánů a skluzavek s celkovou délkou bezmála 1 km a 7 vnitřních a vnějších bazénů o výměře 3000 m2. Unikátní budou adrenalinové rodinné atrakce Propast a Boomerango určené pro trojmístné rafty, které mohou návštěvníci v ČR vyzkoušet vůbec poprvé. Mezi tobogány bude také oblíbená Divoká řeka, U wawe, Kamikadze nebo Supercrater. Nebudou chybět dětská hřiště, bary a restaurace.

Velkorysé wellness na ploše 2500 m2 pak nabízí 9 typů saun, 4 vířivky, sluneční a římské lázně nebo kryokomoru, která je určena k provádění léčebných postupů formou systémové kryoterapie při teplotách -110 °C až -140 °C. Vyznavači relaxace se mohou těšit také na solnou nebo aroma lázeň, balneo vany nebo ledovou studnu s ledovou tříští, která slouží k atraktivnímu ochlazování těla v rámci saunové procedury.

Pro relaxační bazény a wellness procedury bude využita voda s vysokým obsahem sirovodíku a minerálních látek z geotermálního vrtu Mušov dosahující teploty až 46°C. Zdroj geotermální vody, který má Osvědčení přírodního léčivého zdroje Ministerstva zdravotnictví ČR, je u nás zcela ojedinělý a je mj. vhodný k využití pro léčbu indikací u nemocí pohybového aparátu nebo kožních, ženských a urologických onemocnění.

Jitka Sobotková


Mezinárodní výstava vín Grand Prix Austerlitz 2020