Vynikající sportovní výkon se povedl šestici plavců z Obchodní akademie a Jazykové školy ze Znojma. Na Mistrovství republiky středních škol získali zlaté medaile a tímto úspěchem i šest nominačních míst pro znojemské družstvo na Finále světové soutěže Světové federace školního sportu, které proběhne v San Juanu v Portoriku ve dnech 25. – 29. 4. 2009.
Hejtman ocenil úspěšné mladé plavce ze Znojma
„Drzý“ Šembera míří do světového šampionátu motocyklů
Ke čtvrtým narozeninám dostal minicrosku a hned jeho první jízdu zastavila až pneumatika zaparkovaného osobáku. Slzičky nebyly, spíše se tvářil, jako by se nic nestalo. Taková „drzost“ Lukáši Šemberovi zůstala dodnes a možná také díky tomu se dostal do kompletního seriálu mistrovství světa silničních motocyklů ve třídě 125 ccm. Lukáš je z Brna, je mu šestnáct a jako pátý Čech pojede celý šampionát. Po Jaroslavu Hulešovi, Jakubu Smržovi, Lukáši Peškovi a Karlu Abrahamovi.
Gymnastka z Ivančic už myslí na olympiádu v Londýně
Sportovní gymnastka Kristýna Pálešová z Ivančic u Brna skončila, při svém loňském olympijském debutu v Číně, ve víceboji na 21. příčce. Tímto výsledkem se zapsala do olympijských tabulek již ve svých sedmnácti letech. Je tak druhou nejúspěšnější sportovně-gymnastickou českou olympioničkou posledního dvacetiletí, a to po Ivetě Polokové, která v Soulu 1988 obsadila ve víceboji 17. místo.
Strana 4480 z 4566


