Hynek Holeček (26) je chlap jako hora. A když si ještě nazuje vysoké brusle, měří úctyhodných 214 centimetrů – a to pak dokáže diváky pořádně zvednout ze sedadel!
Hynek předvádí salchowa, toeloopa nebo rittbergera a jiné bravurní kousky na speciálních, ve světě ojedinělých bruslích z oceli a železa a hlavně s noži, jež jsou o dvacet centimetrů vyšší, než ty obvyklé. „S nápadem za mnou přišel kamarád. Chtěl vyzkoušet něco nového ve dvojici a jeho otec pak pro mě vyrobil speciální vysoké brusle.“ Hynek se představil například v Mrazíkovi – pohádkovému muzikálu na ledě, své umění předvedl nedávno v Tišnově. Se svojí show cestuje i po světě, s Holiday on Ice projel arabské země a tři měsíce strávil v Hongkongu, kde vystupoval až pětkrát denně.
Na bruslích až do oblak
Do sportu vstoupil genový doping
V souvislosti s přímo nadlidskými výkony, kterých sportovci dosahují, se hovoří o novém fenoménu – genovém dopingu. Vždyť jen na olympiádě v Číně bylo ve 302 disciplínách vytvořeno neuvěřitelných 132 olympijských rekordů!
„Genové manipulace mají v budoucnu potenciál měnit lidské životy. V případě jejich zneužití můžeme hovořit o genovém dopingu. Nejrozšířenějšími přenašeči genu do organismu jsou viry. Postup je tedy do jisté míry srovnatelný s uměle navozenou virovou infekcí, přičemž virus nese informaci vedoucí k vyvolání určité požadované reakce,“ prozrazuje brněnský sportovní lékař František Jedlička.
Malé sporty – velké medaile
V Birminghamu v Anglii proběhlo ve dnech 8.–12. září mistrovství světa v silovém trojboji a benčpresu. Toto sportovní odvětví mnohým z nás moc neříká, zato místní v Břeclavi a okolí jej znají dobře díky Radovanu Kaděrovi (31), loňskému bronzovému medailistovi z ME. Letos bojoval společně s 250 silovými atlety z celého světa ve váhových kategoriích do 125 nebo 140 kg a uspěl víc než na výbornou. V samotném benčpresu získal bronz a v celkovém součtu trojboje, kdy zvedalcelkem 855 kg, si zajistil stříbrnou medaili.
Strana 4472 z 4492