Skauti přivezou oheň na brněnské nádraží expresem eurocity Franz Schubert s příjezdem v 18.33. "V neděli pak předají pochodeň v obětním průvodu při ranní mši v petrovské katedrále do rukou brněnského biskupa Vojtěcha Cikrleho," řekla Jandlová.
Zájemci z Brna a okolí si budou moci ohýnek do svých lucerniček nebo svícnů převzít v neděli před petrovskou katedrálou po skončení bohoslužby, do jedenácti hodin "Další organizace šíření Betlémského světla ve farnostech a obcích již záleží na místních podmínkách. Je možné ho uchovávat ve farách, obecních úřadech, ve skautských klubovnách i u dobrovolníků," řekla Jandlová s tím, že zájemci si pro ně mohou přijít sami nebo – zejména starší – mohou požádat o jeho přinesení domů.
Příjezd Betlémského světla do Brna se už stal tradicí. "Česko se po sametové revoluci prostřednictvím skautů účastní celosvětového zvyku, při němž skauti rozvážejí před Vánocemi po mnoha zemích světa symbol pokoje a lásky – světlo slavnostně zažehnuté v Betlémě," řekla mluvčí.
Betlémské světlo přeberou brněnští skauti od svých rakouských kolegů, kteří zabezpečují jeho převezení letecky přímo z Betléma. Při ekumenické bohoslužbě ve Vídni jej pak tamní duchovní předávají skautským delegacím ze zahraničí. "Brňané jej převezmou ve Vídni v sobotu v jednom z kostelů při slavnostní mši," řekla Jandlová.
Rozvoz Betlémského světla z Brna po celé republice začne po týdnu. Skauti jej po celé zemi začnou šířit v sobotu 18. prosince.