Umístění: Společnost Zájmová sdružení Zaměstnanci Dukovan přispěli na rozvoj aktivit chráněných dílen

Zaměstnanci Dukovan přispěli na rozvoj aktivit chráněných dílen

Dukovany, 21. prosince 2015 – Na začátku prosince se v areálu Jaderné elektrárny Dukovany konaly předvánoční trhy chráněných dílen. Své stánky zde představili zaměstnanci a klienti osmi chráněných dílen z okolí elektrárny. Zaměstnanci Skupiny ČEZ a dodavatelských firem tak mohli zakoupit drobné dárky pod stromeček, vánoční dekorace nebo tradiční vánoční pečivo.

Dukovany foto krystof turek

 

Výrobky chráněných dílen jsou mezi zaměstnanci Skupiny ČEZ oblíbené řadu let. Mají tak možnost nejen si koupit v předstihu dárky pod stromeček, ale i finančně přispět na dobrou věc. Projekt s názvem „Plníme přání – myslíme na druhé“ funguje v Dukovanech úspěšně už od roku 2011.

Chráněné dílny letos utržily za své výrobky celkem 50 857 korun, nejvíce za celou dobu pořádání trhů. Utržené peníze za výrobky klientů přitom chráněné dílny používají na další rozvoj svých aktivit.
 
„Předvánoční trhy chráněných dílen se letos konají v sedmnácti lokalitách Skupiny ČEZ. Celkem se pak představí třicet dílen z celé České republiky, které zaměstnávají hendikepované. Ve většině případů se jedná o lidi se zdravotním postižením, kteří by jinak neměli šanci se uplatnit na běžném trhu práce. Myslím, že je velmi potěší zájem o jejich výrobky. Je to pro ně důkaz, že si ostatní dokáží vážit jejich práce a navíc s ní udělat i radost svým blízkým a přátelům,“ dodala Hana Salajková, která ve Skupině ČEZ zajišťuje organizaci vánočních trhů.

V Dukovanech své výrobky nabízela třebíčská zařízení Barevný svět, Úsměv, Domovinka, Vrátka, Stacionář pro tělesně a mentálně postižené, dále Circle of life z Koněšín, Diakonie ČCE - středisko Myslibořice, a „Kuba to dá“ ze Zbýšova. Do většiny těchto zařízení chodí zaměstnance elektrárny pomáhat jako dobrovolníci v rámci projektu Čas pro dobrou věc. Byla tak již navázána spousta nových přátelství. „Je hezké vidět, jak zaměstnanci elektrárny přistupují k hendikepovaným lidem, a to nejen před Vánocemi“, říká Kristýna Vohlídková z útvaru komunikace elektrárny.

(red), ilustrační foto: Kryštof Turek


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci