Umístění: Společnost Černá kronika Cizinec znásilnil v Břeclavi zdravotně postiženého muže

Cizinec znásilnil v Břeclavi zdravotně postiženého muže

Břeclav, 31. října 2012 (MEDIAFAX) - Sedmačtyřicetiletý cizinec znásilnil zdravotně postiženého muže. Policisté jej dopadli, násilníkovi, který je stíhaný na svobodě, hrozí až desetiletí vězení. O případu jako první informoval Břeclavský deník.

pest-ruka_v_saku250

 

Znásilnění se podle listu odehrálo nedaleko obchodního domu Tesco. "Stalo se to v ne zcela přesně určenou dobu v letních měsících," řekla břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Případ oznámila rodina znásilněného muže na přelomu září a října. Policisté vypátrali údajného násilníka během několika dní, zadrželi jej už 4. října. "Sedmačtyřicetiletého podezřelého muže cizí národnosti jsme obvinili ze znásilnění," řekla Haraštová. Hrozí mu dva až deset let vězení.

Policisté chtěli agresora stíhat vazebně, soud ale jejich návrhu nevyhověl. Trestní stíhání muže proto policie vede na svobodě.

Od začátku letošního roku do konce září pracují břeclavští policisté na sedmi případech znásilnění. Objasnit se jim podařilo pět z nich. "Zbývající dva prověřujeme," dodala Haraštová.

Jiří Nováček

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci