Umístění: Společnost Černá kronika Policie zaregistrovala zvýšený počet vymyšlených znásilnění u dětí

Policie zaregistrovala zvýšený počet vymyšlených znásilnění u dětí

Brno, 7. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Hned sedm z 11 případů letos nahlášených znásilnění nezletilých překvalifikovala jihomoravská policie na pohlavní zneužití. Z těchto sedmi případů zneužití se jeden nezakládal na pravdě, řekl v pondělí kriminalista Vlastimil Jandera.

pedofil-zneuzita holcicka02-250

 

"Loni jsme zaznamenali deset případů znásilnění osob mladších patnácti let, z nichž jsme tři překvalifikovali na pohlavní zneužití a šest jsme objasnili," uvedl Jandera s tím, že letos už policie zaregistrovala 11 případů nahlášených znásilnění dětí.

Ne vždy se však čin prokáže. "Čtyři případy jako znásilnění vyšetřujeme. U tří z nich známe pachatele. Sedm oznámení o znásilnění jsme však překvalifikovali na pohlavní zneužití, jedno z nich bylo zcela vymyšlené. Dívka si totiž myslela, že se jí otec ve výchově nevěnuje stejně jako jejím sestrám, a proto se mu chtěla pomstít," vysvětlil Jandera. Podle něj změna kvalifikace nastává ve chvíli, kdy oběť podstoupí sexuální praktiky dobrovolně.

U pěti pohlavních zneužití ze šesti zná policie pachatele. V posledním případě si nezletilá dívka stopla muže v autě a jela s ním do odlehlého zákoutí. Když vystoupila z vozu a ukazovala řidiči, že může dál couvat po lesní cestě, muž ujel a nechal ji na místě.

Podle Jandery je důvodů oznámení znásilnění hned několik a často se na policii obrací rodiče, kterým se děti svěří. "Nezletilé dívky se často bojí těhotenství. Známe ale i takové případy, že jim muži za sex platili, a když odmítli platit, dívky je nahlásily pro znásilnění.“ Za znásilnění nezletilých zákon ukládá až dvanáctileté vězení.

Lenka Horáková

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci