Umístění: Společnost Černá kronika Falešní sčítací komisaři ukradli důchodci v Brně 250 tisíc korun

Falešní sčítací komisaři ukradli důchodci v Brně 250 tisíc korun

Scitani-lidu-2011-1Brno, 18. března 2011 (MEDIAFAX) - O částku 250 tisíc korun okradli osmdesátiletého muže v Brně falešní sčítací komisaři. Brněnská policejní mluvčí Petra Vedrová řekla v pátek, že shodou okolností měl muže v ten samý den navštívit pravý sčítací komisař.
 

Seniora okradli dvě ženy a jeden muž minulý pátek. "Přišli k němu domů v přestrojení za sčítací komisaře," uvedla Vedrová s tím, že muže měl v daný den opravdu sčítací komisař navštívit.

"Okradený se ještě trojice ptal, proč jdou tak brzy, když je na lístku uvedený pozdější čas. Pachatelé mu odvětili, že mají strašně moc obchůzek a vůbec nestíhají," vysvětlila Vedrová.

Zloději zjistili úkryt seniorových úspor. "Obě ženy jej odlákaly na dvorek s prosbou, že se chtějí podívat na zvířata. Muž zůstal v domě a ukradl důchodci 250 tisíc korun," sdělila mluvčí.

V souvislosti s probíhajícím sčítáním lidu zaznamenali policisté několik případů krádeží falešnými sčítacími komisaři. "Jeden případ jsme zaznamenali v Plzni, jeden v Karlových Varech a dva v Kutné Hoře," řekl tiskový mluvčí policejního prezidia ČR Jaroslav Ibehej.

Policisté po pachatelích pátrají.

Lenka Horáková, ilustrační foto: ČSÚ

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci