Umístění: Společnost Černá kronika Matka z Těšan si vymyslela neúspěšný únos dítěte, nadýchala skoro dvě promile

Matka z Těšan si vymyslela neúspěšný únos dítěte, nadýchala skoro dvě promile

Těšany, 30. října 2012 (MEDIAFAX) - Nečekané rozuzlení měl nahlášený pokus o únos ročního dítěte u Těšan na Brněnsku. Devětadvacetiletá matka si jej celý vymyslela, informovala v úterý krajská policejní mluvčí Petra Vedrová.

Detatko

 

Žena z Břeclavska se v pondělí odpoledne obrátila na policii. "Poblíž Těšan se měl neznámý muž pokusit unést její roční dítě přímo z kočárku," uvedla Vedrová.

Matka vypověděla, že jela po polní cestě. Zastavilo u ní stříbrné auto a řidič jí měl říct, že má pěkné dítě, které by se mu hodilo. "Potom se měl pokusit dítě vytáhnout, ale nepovedlo se mu to, do kočárku kopnul a odjel," řekla Vedrová.

Hlídka zjistila informace o popisu pachatele a rozjela pátrání, do kterého se zapojily desítky policistů. K případu vyjeli i kriminalisté a policejní psycholožka. Policie vyrozuměla i leteckou službu, která by v případě nutnosti nasadila do akce vrtulník.

Sama oznamovatelka však přestala spolupracovat. "Nechtěla ukázat místo činu a její výpovědi se rozcházely. Několik svědků potvrdilo, že si ženy s kočárkem všimli, ale nikdo neviděl popisované auto," sdělila mluvčí s tím, že dotyčná později přiznala, že si vše vymyslela.

Vysvětlila to tím, že se jí rozbilo kolečko u kočárku, a když jej po známém chtěla opravit, přidala si k tomu historku o neznámém útočníkovi, který do něj kopl. "Šokovaní příbuzní na ni pak naléhali, aby vše oznámila na policii. Ona už však od lži nechtěla couvnout," vysvětlila Vedrová.

Dodala, že po oznámení se spustilo rozsáhlé pátrání. "Žena nadýchala skoro dvě promile. Za křivé vysvětlení jí hrozí pokuta až 50 tisíc korun," uzavřela.

Lenka Horáková

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci