Umístění: Společnost Černá kronika Zdivočelý kříženec ovčáka pokousal tři lidi, zastavily jej až policejní kulky

Zdivočelý kříženec ovčáka pokousal tři lidi, zastavily jej až policejní kulky

Heršpice, 30. září 2010 (MEDIAFAX) - Tři policejní kulky ukončily život křížence německého ovčáka a labradora, jenž v Heršpicích na Vyškovsku ve středu utekl z domu majiteli a pokousal nejméně tři lidi. Ve čtvrtek to sdělila policejní mluvčí Alice Navrátilová.

vlcak250

"Po příjezdu policistů ze Slavkova zaútočil pes i na jednoho z nich a povalil ho na zem," řekla Navrátilová. Dodala, že policista na psa v sebeobraně několikrát vystřelil. "I když zvíře zasáhl do hrudníku, drama tím neskončilo. Agresivní pes odběhl k nedalekému potoku, kde se snažil podhrabat pod plotem do zahrady, na níž byli dva lidé," popsala incident mluvčí.

Policista psa sice dalším výstřelem z pistole znovu trefil, ale zuřivost zvířete se vystupňovala a znovu se vrhlo na policistu. "Následoval poslední výstřel, po kterém se již pes nepohnul. Přivolaný veterinář pak jeho život ukončil smrtící injekcí," dodala Navrátilová.

Majitel psa se začal zodpovídat z přestupku proti pořádku v územní správě a podle policejní mluvčí mu hrozí pokuta až třicet tisíc korun.

Jiří Nováček

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript