Umístění: Společnost Černá kronika Kříženec labradora na pískovišti v Brně pokousal chlapce

Kříženec labradora na pískovišti v Brně pokousal chlapce

LabradorBrno, 25. dubna 2010 (MEDIAFAX) - Kříženec labradora, kterého nechala majitelka volně a bez náhubku pobíhat v Brně po dětském hřišti na Lesné, ošklivě pokousal osmiletého chlapce. Zároveň pes zaútočil na dospělého muže, který se snažil dítěti pomoci, řekla v neděli mluvčí brněnských strážníků Denisa Kapitančíková.
 

Strážníci sedmatřicetiletou majitelku se psem po krátkém pátrání zadrželi. Podle Kapitančíkové žena z hřiště v Trtílkově ulici utekla na zastávku MHD v Divišově čtvrti. Otec pokousaného chlapečka mezitím odvezl do dětské nemocnice.

"Pes, kterého neměla žena na vodítku, o víkendu bezdůvodně zaútočil na osmileté dítě hrající si na hřišti a poškrabal jej na levé ruce, na levé noze, na pravé hýždi je pak pokousal a poškrábal," řekla Kapitančíková. Pes zároveň zaútočil na dospělého muže, který se snažil zraněnému dítěti pomoci. I jeho podle mluvčí strážníků pes pokousal.

Policisté na místě ženu vyzvali, aby zajistila veterinární vyšetření psa proti vzteklině. "Žena překvapivě řekla, že nemá peníze a není schopna zabezpečit vyšetření psa," konstatovala Kapitančíková.

Na hřiště proto musel přijet strážník odchytu, který psa převzal a odvezl k veterinárnímu vyšetření. Strážníci ženě sdělili podezření ze spáchání přestupku, protože venčila psa bez vodítka a náhubku na veřejném prostranství, přičemž pes navíc pokousal malé dítě.

Majitelka psa, která se strážníkům prokázala průkazem s formálním bydlištěm, odmítla podle mluvčí upřesnit skutečné místo svého pobytu. "Případ bude mít dohru u přestupkové komise, kam jej strážníci předali," uvedla Kapitančíková s tím, že není vyloučena občanskoprávní žaloba rodiny pokousaného dítěte.

(Jiří Nováček)

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci