Umístění: Společnost Černá kronika Na Břeclavsku zaútočil rotvajler na malého chlapce, otec dítě ubránil

Na Břeclavsku zaútočil rotvajler na malého chlapce, otec dítě ubránil

Pavlov, 24. ledna 2011 (MEDIAFAX) - Pes zaútočil v Pavlově na Břeclavsku na malého chlapce. Otec dítěte v sebeobraně rozzuřeného psa zabil, řekla v pondělí mluvčí břeclavských policistů Kamila Haraštová.

rotvajler250

 

Mladá rodina se v neděli vydala na procházku za krásami Pálavských vrchů. "Při zpáteční cestě z hradu do obce Pavlov šly děti kousek před otcem a v jedné uličce na ně zaútočil pes plemene rotvajler, který utekl majiteli z domu," řekla Haraštová s tím, že zvíře se vrhlo na čtyřletého chlapce.

Jedenáctiletý bratr začal volat na otce, který přiběhl a snažil se rozzuřeného psa od syna odtrhnout. "Pes zaútočil i na něj. Otec se bránil kapesním nožem, který u sebe měl, a psa usmrtil," uvedla Haraštová.

Chlapci pomohlo, že měl na sobě teplé zimní oblečení. "Jeho zranění byla méně rozsáhlá," sdělila mluvčí. Dodala, že přesto skončil v brněnské nemocnici.

Na místo přijela policejní hlídka. Zajistila tělo psa a předala ho krajské veterinární správě v Olomouci. Ta provede vyšetření na bezinfekčnost.

"Majitel psa porušil svoji povinnost a zvíře si dobře nezajistil. Dopustil se přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti," zakončila Haraštová.

Lenka Horáková

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci