Umístění: Kultura Divadlo a film

Petr Kolář: jsem prostě komediant!

Kolar2Brno, 9. dubna 2010 - S Petrem Kolářem jsem se sešla u příležitosti autogramiády knihy Doktor od jezera hrochů v brněnském knihkupectví Dobrovský. Protagonisté filmu se spolu s režisérem Zdeňkem Troškou podepisovali plné dvě hodiny, ale i po té byl Petr Kolář usměvavý a ochotný si se mnou v literární kavárně mezi sousty Panini popovídat.

Brněnská Reduta uvede v české premiéře Haydnova Lékárníka

KukatkoBrno, 8. dubna 2010 (MEDIAFAX) - Brněnské Národní divadlo uvede v pátek na své komorní scéně v Redutě v české premiéře komickou operu Lékárník, kterou složil Joseph Haydn. Agentuře Mediafax to ve středu řekla mluvčí divadla Šárka Motalová s tím, že soubor nastudoval operu podle originálního libreta Carla Goldoniho v italštině.

Mezinárodní festival divadelních škol slaví jubileum

Encounter2Brno, 6. dubna 2010 - Divadelní školy z celého světa míří do jihomoravské metropole – ve dnech 6. - 10. dubna se totiž v Brně uskuteční jubilejní 20. ročník Mezinárodního festivalu divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER!

Mezinárodní festival divadelních škol se blíží!

EncounterBrno, 22. března 2010 - Festival tradičně pořádá Divadelní fakulta Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. Spolupořadateli jsou Centrum experimentálního divadla, příspěvková organizace a Divadlo Bolka Polívky. Uměleckým ředitelem festivalu je prof. Petr Oslzlý. Na organizaci festivalu pracují studenti DIFA JAMU pod vedením pedagogů. Festival je realizován díky finanční podpoře statutárního města Brna, Jihomoravského kraje, Ministerstva kultury České republiky a International Visegrad Fund. Akce se koná pod záštitou České komise pro UNESCO, ministra kultury České republiky, hejtmana Jihomoravského kraje, primátora statutárního města Brna a rektora Janáčkovy akademie múzických umění v Brně.

Zdeněk Troška se podepisoval Brňanům

Troska3(Brno, 18. března 2010) Fanoušci Zdeňka Trošky a především jeho nového filmu Doktor od jezera hrochů na motivy stejnojmenné knihy, mohli ve čtvrtek, 11. 3. 2010,  získat podpis nejen od svého oblíbeného režiséra, ale i od dalších protagonistů filmu. Čas na své příznivce si kromě režiséra filmu našli i herci Jaroslav Šmíd, Sandra Pogodová a autor ústřední písně Petr Kolář.

Festival fimlů Expediční kamera vyvrcholí v Brně

Film.pasFilmový festival EXPEDIČNÍ KAMERA je celovečerní promítání filmů o dobrodružství, divoké přírodě, extrémních zážitcích i sportech. Od 4. února do 15. března mohou diváci v 53 městech ČR, od Mariánských Lázní až po Třinec, shlédnout sedm nejlepších outdoorových filmů uplynulé sezóny. Festival byl zahájen v Praze čtyřdenním promítáním v minikině na veletrhu Holiday World (4.-7.2.), závěrečná projekce pak patří Brnu (Klub Fléda, 15.3.). Kromě filmů českých v programu najdete také filmy ze Slovenska, USA, Švýcarska, Kanady a Brazílie.

Divadelní festival kavárenských představení 2010 v Brně zahájen!

Div.kavaBrno, 5. března 2010 - V úterý 2. března mohli návštěvníci brněnské kavárny Kunštátská Trojka obohatit svůj zážitek z výborné kávy o divadelní představení poněkud netradičního rázu. Zejména milovníci umění improvizace si přišli na své, herci ze souboru Služebníci lorda Alfreda se zavázali zahrát cokoli, co jim publikum uložilo.

V Brně začal mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

Film2Brno, 24. února 2010 (MEDIAFAX) - Úderem 17. hodiny odstartoval v Brně první ročník mezinárodního filmového festivalu Cinema Mundi. Z pódia na Náměstí svobody pozdravili asi tři stovky přihlížejících diváků a příznivců filmového umění režisér Břetislav Rychlík a herec Jan Kraus.

Strana 20 z 25