Umístění: Kultura Divadlo a film

Filmová nabídka Veselí nad Moravou - březen 2010

FilmJeště jste neviděli největší událost filmové sezóny - film Avatar? Chcete se naposled rozloučit na filmovém plátně s Heathem Ledgerem? Zajímá Vás, jaké je filmové zpracování nejslavnější franzouzské knížky pro děti? Nejen tyto možnosti Vám nabídne ve svém březnovém programu kino ve Veselí nad Moravou.

Brněnský antioskar 2010

antioskarBrno, 15. února 2010 - Centrum volného času Legato pořádá devátý ročník populární přehlídky ztřeštěných amatérských filmů. Recesivní přehlídka nabízí nekoukatelné filmy, které vznikly původně jen proto, aby se pobavili sami tvůrci. Společný mají pokus o zobrazení dramatického děje, tedy jednání postav v rolích.

CINEMA MUNDI 2010: Mezinárodní filmový festival poprvé v Brně!

MundiV brněnském kulturním kalendáři od letošního února přibude nová významná akce – v jihomoravské metropoli se totiž ve dnech 24. 2. – 3. 3. uskuteční první ročník mezinárodního filmového festivalu! „Mezinárodní filmový festival CINEMA MUNDI BRNO 2010 je bilanční festival a v průběhu sedm dnů představí nejlepší celovečerní filmy přibližně 60 národních kinematografií roku 2009. Každou národní kinematografii bude reprezentovat pouze jeden celovečerní film, který je filmovými odborníky příslušné země považován v roce 2009 za nejlepší,“ prozrazuje Jiří Králík, umělecký ředitel festivalu.

Festival Cinema Mundi klepe na dveře

FilmBrno, 4. února 2010 (MEDIAFAX) - Jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD) podepsal ve čtvrtek v Brně smlouvu s organizátory filmového festivalu Cinema Mundi, podle které mohou filmaři počítat s krajskou dotací ve výši 900 000 korun. Jihomoravský kraj se tak stal největším donátorem festivalu, řekl šéf přehlídky Josef Čadík.

Otevření rosického kina s hollywoodskými celebritami!

HollywoodSlavnostní otevření rosického kina se uskuteční v sobotu 6. února, kdy proběhne velkolepý celovečerní ceremoniál. Ve světlech ramp se objeví legendární hollywoodské celebrity, mezi kterými nebude chybět například Marylin Monroe, Charlie Chaplin či Superman. Projekci sci-fi thrilleru District 9 bude předcházet vyhlášení tvůrčí soutěže Objevte rosické Panorama a filmové melodie v podání gymnaziálního pěveckého sboru. Večerní program bude probíhat v prostorách nově otevřené kulturní kavárny Coffeelerie. Neděle bude patřit dětem, zábavné hry a soutěže doprovodí promítání nové české pohádky Peklo s princeznou.

Jaroslav Dušek a Vizita ve Znojmě

DusekZnojmo, 25.ledna 2010 - V sobotu 30. ledna a v neděli 31. ledna 2010 dd 19 hodin bude k vidění v Městském divadle ve Znojmě fenomenální divadelní představení Čtyři dohody s Jaroslavem Duškem a divadelním spolkem Vizita. Dvojpředstavení spolupořádá i znojemské středisko společnosti TyfloCentrum Brno, o.p.s. ve spolupráci s městem Znojmem, zejména s příspěvkovou organizací Znojemská Beseda, a dalšími organizacemi. Výtěžek z představení bude slavnostně předán znojemskému středisku společnosti TyfloCentrum Brno, o.p.s. a sociálnímu družstvu Znovoz.

Brno uspořádá 1. ročník filmového festivalu Cinema Mundi

Brno, 6. ledna 2010 (MEDIAFAX) - Nejžhavější letošní oscarový kandidát, americký film Hurt Locker režisérky Kathryn Bigelowové by se měl stát ozdobou prvního ročníku mezinárodního filmového festivalu Cinema Mundi, který se uskuteční na přelomu února a března v Brně. Ve středu to uvedl programový šéf festivalu Jiří Králík.

Pozvání do divadla na Cikánského barona a Babičku v trenkách

BaronDivadelní spolek bratří Mrštíků Boleradice vás zve na nejúspěšnější představení loňského roku Cikánský baron v režii Jiřího Merlíčka. V hlavních rolích vystoupí Michaela Listová a Luboš Straka. Činohra s občasnými zpěvy, jak ji pojmenoval režisér, je uváděna v pátek 8. ledna v 19:30. V sobotu 9. ledna odpoledne v 17:00 a večer v 19:30 pak následují první představení Jarního předplatného. Ořechovské divadlo přiveze do Boleradic bláznivý vaudevill Babička v trenkách aneb Aprílová komedie. Autor scénáře Vlastimil Peška uvádí: „Vůně dvacátých let, foxtrot, zajímavá a výrazná móda, art deco a komikové němého filmu, ale i scénáře českých operetek, ve kterých se bláznivé fantazii nekladly překážky, to vše bylo inspirací pro napsání Babičky v trenkách.“

Strana 21 z 25