Umístění: Kultura Divadlo a film Nový pořad ČT ukáže dětem kouzlo beatboxu nebo longboardingu

Nový pořad ČT ukáže dětem kouzlo beatboxu nebo longboardingu

Brno, 21. února 2014 - Déčko se vypraví za sprejery, skejťáky a hiphopery. Pro starší děti začíná vysílat nový lifestylový pořad Faktor U, ve kterém představí hvězdy českého streetového umění a hudebních a sportovních subkultur. Pořadem provede beatboxer Ondra Havlík alias en.dru. Třináctidílný cyklus začal 20. února na ČT :D.

ceska televize factor

 

„Je až neuvěřitelné, čím vším se lze na ulici v dobrém slova smyslu zabavit. Děti už dávno nekopou fotbálek, ale skáčou po zdech, jezdí na prknech a kolech všeho druhu, vytvářejí vlastní hudbu a podobně. Faktor U dětem zprostředkovává to nejlepší, co z téhle zábavy vychází,“ říká výkonný ředitel Déčka Petr Koliha. „Příběhy hvězd ulice jsou navíc hodně inspirativní. Jak je vidět, dotáhnout to až na vrchol chce nejen nadání a dobrou partu, ale i trpělivost a úsilí.“

Každý díl se věnuje jednomu druhu streetového umění, sportu a dalších spřízněných disciplín. Společné mají to, že se rodí ve veřejném prostoru, v ulicích. „Názvy jako biketrial, parkour, street dance, slackline, footbag, longboarding znamenají pro někoho zabíjení času, pro více než polovinu českých dětí ve věku deset až dvanáct let jsou ale životním stylem,“ říká kreativní producentka Kateřina Ondřejková, v jejíž ostravské tvůrčí producentské skupině pořad vznikl.

Jednotlivé disciplíny představí postupně přední hvězdy české scény. „Oslovili jsme ty, kteří se vypracovali a stali se respektovanými autoritami, aby svým mladším kamarádům a dětem poradili, jak na to,“ prozrazuje Kateřina Ondřejková. „Dozvíme se od nich, čím je právě jejich disciplína oslovila, jak se dostali až na vrchol, kolik tomu museli obětovat a jestli to stojí za to,“ dodává.

Faktor U je inspirací pro všechny, kteří se chtějí bavit po svém a po svém taky využít možnosti, jaké jim nabízí místo, v němž žijí. „Faktor U vás nakopne k pohybu a vlastní originální aktivitě. Stačí jen vstát z křesla nebo od počítače a zapracovat na vlastní kondici,“ pronáší moderátor pořadu a beatboxer Ondra Havlík alias en.dru a dodává: „Ty disciplíny ostatně nejsou jen pro dětský věk, může je dělat vlastně kdokoli, já sám jsem nadšený sportovec a chytlo mě vlastně skoro všechno.“

Další rozměr pořadu najdou diváci na webu Déčka. „Na webu představíme postupně každou disciplínu, včetně slovníčku a profilu její hlavní hvězdy,“ říká dramaturg webu Déčko.cz Marek Doležel. „Pro první díl jsme například natočili bonusové video Škola hakysaku se sedminásobným mistrem světa Honzou Weberem. Další z vychytávek webu je beatboxová abeceda, s jejíž pomocí se naučíte techniku tvoření zvuků ústy,“ dodává. Stránky pořadu decko.cz/faktor-u budou pravidelně aktualizované po celou dobu vysílání cyklu.

Zdroj a foto: ČT


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci