Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví Hodonínská nemocnice se dočká magnetické rezonance

Hodonínská nemocnice se dočká magnetické rezonance

Hodonín, 12. prosince 2022 - Pacienti z Hodonínska se v příštích letech mohou těšit na zlepšení nabídky zdravotní péče. Krajští radní schválili výstavbu Pavilonu zobrazovacích metod v Nemocnici TGM Hodonín. Předpokládané výdaje projektu jsou 183 milionů Kč. Nadlimitní veřejnou zakázku na stavební práce si vypíše sama nemocnice.

magneticka rezonance nemocnice hodonin

 

„Magnetická rezonance je v dnešní době časté vybavení moderních nemocnic, ale v Hodoníně dosud chybělo. Lidé nebudou muset cestovat do Brna nebo jiných měst. Kraj poskytne na projekt ze svého rozpočtu 80 milionů korun, 73 milionů uhradí nemocnice a na zbytek si vezme úvěr. Stavba by měla být hotová v polovině roku 2024,“ okomentoval výstavbu radní pro oblast investic Vladimír Šmerda.

Pavilon zobrazovacích metod bude navazovat na stávající budovu nemocnice. Dvoupodlažní objekt bude obsahovat ve vstupním podlaží čekárnu, zázemí pro personál i pacienty, recepce, vyšetřovny skiagrafu, skiaskopu, magnetickou rezonanci a pracoviště CT s příslušenstvím. V suterénu budou umístěny skladové a technické zázemí lékárny, prostory pro spisovnu a uložení zdravotnické dokumentace a technické provozy – strojovna vzduchotechniky s předávací stanicí UT a elektrorozvodna.

Přístroj magnetické rezonance si nemocnice pořídí z finančních prostředků EU, konkrétně REACT–EU.

Zdroj: JMK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci