Umístění: Kultura Divadlo a film Princ Mamánek, natočený na jižní Moravě, vstupuje do kin

Princ Mamánek, natočený na jižní Moravě, vstupuje do kin

Brno, 10. táří 2022 - Pohádka Princ Mamánek míří na plátna kin. V neděli 11. září v 15 hodin ho čeká slavnostní předpremiéra v kině Scala za účasti delegace tvůrců. Film vznikl za podpory Jihomoravského filmového nadačního fondu, který založily před pěti lety Jihomoravský kraj a Statutární město Brno.

princ mamanek foto jmk

 

Jihomoravský kraj přispěl na filmovou tvorbu v regionu prostřednictvím Jihomoravského filmového nadačního fondu od začátku jeho existence částkou 30 milionů korun, každý rok uvolnil ze svého rozpočtu 5 milionů korun, v loňském roce poprvé dokonce 10 milionů korun. Fond podpořil například vznik filmů: 3Bobule, Hodinářův učeň, Modelář, Poslední aristokratka, Zátopek nebo seriál Podezření.

„Nárůst filmových natáčení přináší jižní Moravě nejen propagaci, ale dává práci místním službám a kreativcům. Podpora je určená na náklady v regionu, kde v průměru každá produkce utratí dokonce jednou tolik, než je výše dotace,“ uvedl náměstek hejtmana pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch František Lukl. „Věřím, že Princ Mamánek pobaví diváky napříč generacemi a stane se z něho oblíbená pohádka. Je to vlastně takový příběh ze života,“ doplnil Lukl.

Filmová pohádka Jana Budaře je o rozmazleném princi, který musel dospět v krále. Poněkud přerostlý princ Ludvík Otomar Karel XII. (Jan Budař) je velmi spjatý se svou maminkou, kterou ztvárnila Jana Nagyová. To se samozřejmě nelíbí jeho otci, moudrému králi Radomilovi (v podání Martina Huby), který se rozhodne dát synovi pořádnou lekci a nechá ho unést drsným rytířem Hudrovalem (Ondřej Vetchý). Princ se tak vydává na nucenou cestu do světa, aby poznal, co je život a konečně dospěl.

Jan Budař napsal k projektu knižní předlohu, scénář, film režíruje a zastal i roli postaršího prince. Kameramanského řemesla se ujal Jan Malíř. Premiéra filmu je plánovaná na 27. říjen 2022.

Pohádku uvede delegace tvůrců: Jan Budař, Veronika Daušová, Kateřina Antošová a Bolek Polívka. Po projekci bude následovat vernisáž ilustrací Jana Budaře z knihy Princ Mamánek.

Zdroj a foto: JMK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci