Umístění: Kultura Divadlo a film Veronika Zaňková složila hudbu k filmové komedii Jedlíci aneb Sto kilo lásky

Veronika Zaňková složila hudbu k filmové komedii Jedlíci aneb Sto kilo lásky

veronika-zankova-sto-kilo-laskyBrno/Praha, 29. března 2013 – Autory hudby k nové filmové komedii Jedlíci aneb Sto kilo lásky je manželská dvojice Veronika Zaňková a Lukáš Černý. Pro film už muziku skládali, ale komediální žánr zkusili poprvé. Nová česká filmová komedie vstoupí do kin 2. května 2013.

„Hudbu k Jedlíkům jsme skládali asi čtrnáct dní, a přestože jsme film za tu dobu viděli mnohokrát, stále nás baví. Některé hlášky jsme dokonce převzali do běžného života. Jedlíci jsou totiž doslova komedií takzvaně ze života a řada lidí se v některých postavách určitě najde. Takových komedií mnoho není,“ říká Veronika Zaňková.

Pod hudbou k filmu je podepsána se svým životním partnerem Lukášem Černým, se kterým mají dvě děti. Aby mohli fungovat a nepletli se jeden druhému do jeho práce, mají daná jasná pravidla a systém, který oba respektují. Bez občasného lezení si na nervy se to ale prý neobejde. „Občas se trochu pohádáme, protože oba jsme tvrdohlaví, ale pokud se do rozepře pustíme, téměř vždy je to ku prospěchu věci,“ vysvětluje Lukáš Černý a Veronika dodává: „Takže kritikou a sebekritikou, kterou si vzájemně poskytujeme, se naštěstí pořád držíme nohama na zemi a nutíme jeden druhého neusnout na vavřínech.“

A jak se jim daří skloubit hudbu s rodinným životem, respektive starostí o dvě malé děti? Výhodou prý je, že mají studio doma. Přesto připouští, že nejvíce práce udělají v noci, kdy děti spí. „A také nám s hlídáním velmi pomáhají rodiče, bez nich by to bylo o dost složitější,“ připouští Veronika.

Skládání filmové hudby by se Veronika s Lukášem chtěli věnovat i do budoucna. „Obraz, zvuk a hudba jsou jakousi svatou trojicí, která, když se dílo podaří, může prohloubit emoci, kterou divák při sledování filmu vnímá. A to je to, co nás na tom láká,“ dodává Lukáš Černý.

Komedie Jedlíci aneb Sto kilo lásky vypráví příběh pětice hrdinů, kteří přijíždějí do právě otevřeného hotelu s cílem zhubnout. Tomáš se bojí, že jeho břicho bude časem větší než láska jeho atraktivní ženy k němu. Lenku právě podvedl manžel. George býval slavnou rock´n´rollovou hvězdou, která začne plánovat velkolepý comeback. Veronika je letitá zpěvákova fanynka, která hubnoucí kúru podstoupí jen proto, aby byla svému idolu nablízku. Jediný Luboš je zde proti své vůli. Jako rozhlasový moderátor uzavřel sázku, že když prohraje, podstoupí „zeštíhlení“. A tak tu teď všichni podstupují nejroztodivnější procedury a cvičení pod dohledem primáře, který všem pije krev.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci