Umístění: Jižní Morava Doprava

Czech POINT dá informace i o trestných bodech

CzechPointSystém Czech POINT, kde lze získat ověřené výstupy z veřejných evidencí a rejstříků jako jsou katastr nemovitostí, obchodní rejstřík, živnostenský rejstřík a rovněž výpis z evidence rejstříku trestů, se dále rozšiřuje. Od začátku roku 2009 lze na jednotlivých kontaktních místech získat rovněž výpis bodového hodnocení řidiče, tedy zjistit stav trestných bodů.

Co dělat, když… Jak se správně zachovat při dopravní nehodě

NehodaStále vzrůstající provoz na silnicích a železnicích přináší zvýšené riziko dopravních nehod. Hasičský záchranný sbor JMK ve spolupráci s Policií ČR – Městským ředitelstvím Brno a Diecézní charitou Brno Vám připravil několik rad, jak zvládnout základní úkony při dopravní nehodě, ať už jste přímými účastníky nebo svědky.

Letiště získalo nové autobusy

Autobusy tuřanského letištěPři příležitosti veletrhů Go a RegionTour proběhlo předání dvou moderních autobusů tuřanskému letišti. Nové autobusy značky Neoplan slavnostně pokřtili hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek, primátor města Brna Roman Ondreka a ředitel společnosti Letiště Brno, a.s. Tomáš Plaček.

R52: mezivládní dohoda podepsána

Místo budoucí MÚK PernáDohoda mezi Rakouskou spolkovou vládou a vládou České republiky o propojení rakouské dálnice A5 a české rychlostní silnice R52 byla podepsána v pátek 23. ledna 2009 ve Vídni. Dokument vymezuje místo propojení české a rakouské dálniční sítě v katastrálním území obcí Mikulov a Drasenhofen. Podepsali jej český velvyslanec v Rakousku Jan Koukal a představitel rakouského ministerstva zahraničních věcí Rudolf Lennkh.

Kraj převezme pět hraničních přechodů

PavlíkZastupitelé Jihomoravského kraje schválili na lednovém zasedání kromě jiného i převod části hraničních přechodů. O jaké přechody se jedná či jaká bude jejich budoucnost, vysvětluje Bc. Zdeněk Pavlík, člen Zastupitelstva a Rady Jihomoravského kraje.

Územní plánování je pro kraj klíčové

Náměstkyně ProcházkováNovou náměstkyní hejtmana se stala Ing. arch. Anna Procházková. Co vše bude mít nová náměstkyně na starosti? „Kromě toho, že v době nepřítomnosti hejtmana nebo v době, kdy hejtman nevykonává svou funkci, jej plně zastupuji, budu i v tomto volebním období zodpovídat za územní plánování Jihomoravského kraje. To je v posledních letech také můj hlavní obor ve vedení kraje,“ říká. „Z postu náměstkyně hejtmana mi vyplývá řada nových pracovních i společenských povinností – zastupovat kraj například při jednání se zástupci samosprávy a státní správy, či reprezentovat při akcích, nad kterými přebírám jako náměstkyně záštitu,“ doplňuje Procházková.

Autovrakoviště na jižní Moravě

Autovrakoviště23. září 2008 vyšla ve Sbírce novela zákona o odpadech, která velmi zásadním způsobem ovlivní od 1. ledna 2009 převod starších aut.
Poplatek při převodu je stanoven podle plnění mezních hodnot emisí ve výfukových plynech a činí 10 000 Kč v případě nesplnění hodnot emisí podle norem EURO 2 a EURO 1.
Vzhledem k tomuto poplatku se velké množství starších automobilů stává od 1. ledna neprodejnými...

Připravte se na novinky v dopravě

Novinky v dopravěOd 14. prosince 2008 dojde k pravidelné celostátní změně jízdních řádů. Aby na sebe spoje lépe navazovaly, je nutné změnit i jízdní řády většiny linek IDS JMK. Úpravy se dotknou vlaků, regionálních autobusů i městských doprav v Brně a dalších městech Jihomoravského kraje. Navíc dojde i k rozšíření IDS JMK o 124 obcí ležících na Hodonínsku a Břeclavsku.

Strana 187 z 188