Umístění: Jižní Morava Doprava Břeclav odstraní stromy u silnice na Poštornou, které ohrožují lidi

Břeclav odstraní stromy u silnice na Poštornou, které ohrožují lidi

Břeclav, 7. ledna 2012 (MEDIAFAX) - Topoly, vrby a keře brzy zmizí z hlavní silnice mezi Břeclaví a Poštornou. Jak  v sobotu řekla Eliška Windová z břeclavské radnice, město se s Lesy České republiky a Polesím Valtice na jejich odstranění dohodlo kvůli špatnému stavu a bezpečnosti lidí.

silnice-zima-les250

 

Těžbu zabezpečí Lesy České republiky jako většinový majitel již v lednu. "Vykácí celý porost. Nejpozději do dvou let ale plochu zalesní vhodnými dřevinami," sdělila vedoucí odboru životního prostředí břeclavské radnice Hana Hřebačková s tím, že vykácení není trvalým odlesněním pro výstavbu nebo jiný investiční záměr.

Jak Hřebačková dodala, kácení bude velmi náročné. Lesní dělníci budou totiž muset v některých případech nejdříve pomocí stupaček vylézt do korun stromů, tam upevní lano a při samotném kácení strom pomocí traktoru přetáhnou do požadovaného směru pádu.

"Kvůli bezpečnosti bude doprava v době kácení stromů rostoucích v těsné blízkosti silnice částečné omezená. Provoz bude řídit policie," doplnila Hřebačková.

Lenka Horáková

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci