Umístění: Jižní Morava Doprava Jihomoravské silnice opraví i pomocí „mikrokoberců“

Jihomoravské silnice opraví i pomocí „mikrokoberců“

silnice oprava valecBrno, 7. června 2021 - Na opravy silnic pomocí tzv. mikrokoberců schválili jihomoravští radní 21 milionů korun. Dají se využít na silnicích, kde je ještě únosný podklad, aby zvýšily jejich životnost před kompletní rekonstrukcí. Vozovku na daném místě cestáři odfrézují, opraví výtluky a následně položí nový povrch. Opravy se dočká 8 úseků, například v Pohořelicích, Velkých Pavlovicích, Lednici nebo mezi obcemi Blažovice a Zbýšov.

 

„Cena na metr čtvereční je zhruba třetinová, což je výhodné. Za těch 21 milionů korun se opraví více než 11 kilometrů těchto silnic, to je třikrát více. Byl bych strašně rád, kdybychom touto cestou pokračovali tam, kde to půjde, i v dalších letech,“ prohlásil radní pro oblast dopravy Jiří Crha.

Na zvýšení bezpečnosti provozu v letošním roce plánuje kraj uvolnit ze svého rozpočtu Správě a údržbě silnic II. a III. třídy 7 milionů korun, schválit to ještě musí červnové zastupitelstvo. Peníze poputují například na přestavbu stávající stykové křižovatky II/425 x III/42510 v Rajhradě na minikřižovatku, dále na zlepšení protismykových vlastností, v nebezpečných úsecích a na přechodech pro chodce, na obnovu svodidel v nebezpečných úsecích nebo na mostech, nezapomene se ani na zvýraznění vodorovného dopravního značení přechodů u škol, železničních přejezdů apod.

Radní dnes (2. 6. 2021) také odsouhlasili, že Správa a údržba silnic JMK si ještě může ohledně zvýšení bezpečnosti na silnicích zažádat na 7 připravených projektů o přibližně 3 miliony korun u Státního fondu dopravní infrastruktury.

Zelenou dostala i dětská dopravní hřiště. Jihomoravští radní na ně odsouhlasili 1,5 milionu korun. Nové hřiště, které má sloužit k výuce dopravní výchovy, dopravním soutěžím a akcím s dopravní tématikou pro školy, školky a širokou veřejnost, postaví TJ Sokol Kobeřice. Od Jihomoravského kraje by měl dostat dotaci ve výši 0,5 milionu korun. Zbývající milion pak bude využit na modernizaci nebo přístavbu skladu u hřišť v Břeclavi a Miroslavi.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci