Umístění: Jižní Morava Doprava Jihomoravský kraj má kompletní zásady územního rozvoje a je jasná trasa komunikace "43"

Jihomoravský kraj má kompletní zásady územního rozvoje a je jasná trasa komunikace "43"

Bystrcka stopa ilustracni 2038Brno, 17.9.2020 - Krajské zastupitelstvo dnes schválilo návrh Aktualizace Zásad územního rozvoje JMK, která vyřešila územní rezervu vymezenou v tomto dokumentu od roku 2016. Zásady územního rozvoje jsou krajským strategickým dokumentem. Na schválení jejich aktualizace čekala celá jižní Morava. Dneškem (17. září 2020) je jednoznačně potvrzeno vedení silnice „43“ v úseku od dálnice D1 přes Brno a dále na sever.

Do předem stanoveného procesu schvalování a projednávání tohoto důležitého dokumentu vstoupil v březnu vládou vyhlášený nouzový stav. Proto padlo v úvodu května rozhodnutí, že veřejné projednání bude provedeno formou vzdáleného přístupu. S dotazy se připojilo několik desítek občanů. Celkově se tohoto veřejného projednání účastnilo přes pět set občanů.

„Vyslechli jsme všechny námitky, připomínky a argumenty, které byly k tomuto dokumentu vzneseny. Jsem přesvědčený, že pořizovatel, tedy krajský úřad, udělal vše pro to, aby byla aktualizace zásad územního rozvoje zpracována přesně podle všech platných zákonných norem,“ řekl hejtman Bohumil Šimek.

"Byla zpracována rozsáhlá prověřovací územní studie, u soudu byly obhájeny zásady územního rozvoje z roku 2016 a dnes byly doplněny v rámci Aktualizace ZÚR o konečnou podobu koridoru komunikace "43". Můžeme tedy říci, že nelehký úkol, který jsme v rámci této gesce dostali, jsme splnili. Za což bych chtěl poděkovat všem, kteří se na tom v průběhu celých čtyř let podíleli", dodává Martin Maleček.

Trasa "43" tedy povede od dálnice D1 stopou bystrckou a jižním obchvatem Kuřimi dále na sever. Další práce je teď už na Ředitelství silnic a dálnic ČR, které může začít s projekční přípravou této stavby.

Bystrcka stopa 2038

Více o trasování a podobě komunikace 43 v Brně Bystrci najdete ve vizualizaci ZDE: https://youtu.be/e8-KnbTpPh4

Zdroj: ŘSD


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci
Inzerce