Umístění: Jižní Morava Doprava Koncem března začne druhá etapa oprav mostu v Olomoucké ulici ve Vyškově

Koncem března začne druhá etapa oprav mostu v Olomoucké ulici ve Vyškově

Vyškov, 28. února 2023 - Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje (SÚS JMK) připravuje druhou etapu oprav mostu číslo 0462-14, na silnici III/0462 ve Vyškově. Stavební práce odstartují 22. března a podle předpokladů by měly být ukončeny nejpozději v polovině května. „Veškeré stavební činnosti budou probíhat za plánované výluky na trati a za provozu takzvaných pomalých jízd vlaků,“ uvedl ředitel Správy a údržby Jihomoravského kraje Roman Hanák.

silnicari most oprava

 

V této etapě budou odbourány nefunkční římsy, které nahradí nové. Stejně tak bude namontován záchytný systém a protidotykové zábrany. Provedou se i celkové dokončovací práce tak, aby byl most průjezdný již bez omezení.

„V rámci stavby bude opět platit úplná uzavírka mostu. Bez tohoto opatření nejsme schopni dodržet požadovanou bezpečnost pracovníků a pohyb stavebních strojů po staveništi,“ doplnil Hanák. Objízdné trasy budou stejné jako v případě první etapy, která probíhala loni na podzim. Přilehlá lávka pro pěší a cyklisty zůstane opět bez omezení.

První etapu oprav mostu realizovala SÚS JMK na podzim loňského roku. Důvodem uzavření byl jeho havarijní stav. Most je více jak sto dvacet let starý a stávající segmentová klenba z kamenných kvádrů již nebyla v dobrém technickém stavu. Byla provedena prohlídka a most byl zařazen do sedmého stupně, což je označení pro havarijní stav. Akce je financována z dotací Státního fondu dopravní infrastruktury, náklady na obě etapy jsou odhadovány na 12,5 mil. Kč bez DPH.

Zdroj: JMK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci