Umístění: Jižní Morava Doprava Kraj investuje 85 milionů do oprav 6,5 kilometrů silnic ve třech lokalitách

Kraj investuje 85 milionů do oprav 6,5 kilometrů silnic ve třech lokalitách

silnice rekonstrukce kyjovskoBrno, 29. ledna 2019 – Výmoly a praskliny zmizí z komunikací mezi Kyjovem a Svatobořicemi-Mistřínem, Terezínem a Čejčí či ze silnice III. třídy u Kuželova. Třem stavebním akcím, u kterých se počítá s rekonstrukcí téměř 6,5 kilometrů vozovky, dali zelenou krajští radní. Ve všech případech přitom kraj využije pro opravu dotace, a to z Integrovaného regionálního operačního programu nebo programu Interreg.

Mezi Kyjovem a obcí Svatobořice-Mistřín opraví silničáři přes kilometr silnice II. třídy. „Součástí stavby je i demolice starého mostu a stavba nové konstrukce. Zesílíme také povrch silnice, po které povedeme během stavby objížďku,“ přiblížil náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast dopravy Roman Hanák s tím, že akce vyjde podle odhadů na téměř 30 milionů korun a práce by měly v závislosti na průběhu výběrového řízení odstartovat pravděpodobně letos v květnu.

Přes 2,3 kilometru silnice se dočká rekonstrukce i mezi Terezínem a Čejčí. „I zde náklady dosáhnou téměř 30 milionů korun a zahájení stavby očekáváme také letos v květnu. Bude však záležet na postupu výběrového řízení,“ upřesnil Hanák.

Poslední schválenou akcí je oprava téměř 3 kilometrů silnice u Kuželova ke křižovatce se silnicí I/71. „Vozovku opravíme pomocí technologie recyklace za studena a zesílíme její kryt o 10 centimetrů,“ popsal Hanák a doplnil, že stavba vyjde na přibližně 25 milionů korun. Dělníci by se měli pustit do práce v letních měsících tohoto roku.