Umístění: Jižní Morava Doprava Kraj investuje dalších 200 milionů na opravy silnic i mostů

Kraj investuje dalších 200 milionů na opravy silnic i mostů

Brno, 24. června 2022 - O 200 milionů korun zvýší kraj svůj letošní příspěvek Správě a údržbě silnic JMK (SÚS JMK) na budování a opravy komunikací v jeho správě. Rozhodli o tom krajští zastupitelé na svém zasedání ve čtvrtek 23. června 2022. „Toto navýšení nad rámec schváleného letošního rozpočtu pokryjeme zapojením příjmů ze sdílených daní. Umožní nám to například o 26 milionů korun zvýšit investiční příspěvek na rekonstrukce silnic na 150 milionů,“ uvádí příklady hejtman Jan Grolich.

czk bankovky penize

 

Stejně tak kraj navýší o 100 milionů korun na celkových 190 milionů příspěvek na opravy silnic. "Do zásobníku akcí tak přibudou nové projekty. Za 9 milionů korun zmodernizujeme i 2,4 kilometru silnice mezi Žebětínem a Ostrovačicemi, za 6 milionů půl kilometru komunikace v Kyjově a za stejnou částku například napojení z Velkých Bílovic na D2," řekl Grolich.

Jak konstatuje radní pro oblast dopravy Jiří Crha, kraj chce tyto prostředky směřovat také do oprav mostů. „Neinvestiční příspěvek na opravu mostů navyšujeme na celkových 27,5 milionu. Na základě prohlídek chceme nově opravit 18 mostů, předpokládané náklady by měly činit 7,5 milionu korun,“ popisuje další záměry radní Crha. Jak dodává, částka 66,4 milionu korun, o kterou naroste příspěvek na provoz SÚS JMK, bude použita zejména na plošnou údržbu krajských komunikací.

Zdroj: JMK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci