Umístění: Jižní Morava Doprava Letošní příspěvek ze SFDI využijí jihomoravští silničáři pro realizaci 16 staveb

Letošní příspěvek ze SFDI využijí jihomoravští silničáři pro realizaci 16 staveb

Brno, 15. února 2024 - Správa a údržba silnic může i v tomto roce počítat s podporou ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI), finance silničáři použijí jak na investiční, tak neinvestiční akce, které odstartují ještě letos. Jedná se o realizace u silnic II. i III. tříd a mostů. „Na začátku roku jsme v rozpočtu nachystali nejvíc peněz do silnic, kolik kdy bylo. A teď jsme schválili projekty, na které využijeme 303 milionů ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Projektů je 16 a celkové náklady jdou k půl miliardě,“ uvedl hejtman kraje Jan Grolich.

silnice asfalt pracovnici

 

„Opravíme tak 9 akcí investičního charakteru, což jsou například rekonstrukce mostů a silnic a 7 akcí neinvestičního charakteru, jako jsou klasické opravy komunikací,“ uvedl hejtmanův náměstek pro dopravu Jiří Crha s tím, že výběr realizací podléhá ještě schválení Centrální komisí Ministerstva dopravy.

Na seznamu akcí je rekonstrukce několika významných mostů, patří k nim třeba ten ve Znojmě nebo Pitrův most v Rajhradě, který je chráněn jako kulturní památka České republiky. Díky získaným financím můžou silničáři letos zahájit i rekonstrukce průtahů v Tavíkovicích, Vracovicích nebo Kravsku.

„Díky tomu, že máme připravenou projektovou dokumentaci, tak jsme byli schopni velmi rychle připravit seznam šestnácti akcí, které můžeme zahájit ještě v letošním roce. Některé z nich se nám podaří tento rok i dokončit, jiné, náročnější, částečně přesáhnou i do roku 2025. Příspěvek ze SFDI tak bezezbytku využijeme,“ uzavřel Crha.

Zdroj: JMK, foto: Ingimage


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci