Umístění: Jižní Morava Doprava Nový vlakový jízdní řád zlepší spojení na Slovensko přes Velkou nad Veličkou

Nový vlakový jízdní řád zlepší spojení na Slovensko přes Velkou nad Veličkou

Brno, 25. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Zlepšení spojení na Slovensko přes Velkou nad Veličkou nebo zastavení vlakové dopravy mezi Velkými Opatovicemi na Blanensku a Moravskou Třebovou přinese od 11. 12. nový jízdní řád na železnici v Jihomoravském kraji. Informovala o tom mluvčí Českých drah Kateřina Šubová.

vlak_CD-vecer250

 

Jízdní řád začne platit 11. prosince a potrvá do 8. prosince 2012. "Rozsah dopravy je dlouhodobě ustálený. Pro příští rok nezaznamenává žádné zásadní změny, a to především v nezměněných časových polohách většiny vlaků, včetně zachování přípojných návazností," řekla Šubová.

V novém jízdním řádu se zlepší doprava na Slovensko. "České dráhy ve spolupráci se Železniční společností Slovensko nabídnou každou sobotu v ranních hodinách novou nabídku cestování vlakem na Slovensko přes Velkou nad Veličkou a Myjavu," popsala Šubová jednu ze změn s tím, že osobní vlak vyjede v 7.15 z Veselí nad Moravou.

České dráhy rozhodly o rozšíření provozu spěšného vlaku Velo Podyjí v období cyklistické sezóny. "Spěšný vlak Velo Podyjí z Brna-Králova Pole do Šatova pojede každou sobotu od 28. dubna do 30. června a od 1. do 22. září, dále 5. července, 28. září a 13. října," vyjmenovala mluvčí. Podle ní tak dopravce zareagoval na poptávku cykloturistů na spojení Brna se Znojmem.

Lidé budou moct využít také historického motorového vláčku na výlet do Lázní Lednice nebo do lednického zámku. "Novinkou jsou jízdy historického motorového vozu Hurvínek z Břeclavi do Valtic města a Mikulova, z Mikulova na Moravě do Valtic města a Lednice," řekla Šubová.

Podle ní bude také od konce dubna do konce září na tratích Znojmo – Okříšky, Znojmo – Břeclav a Zaječí – Hodonín rozšířen rozsah provozu přívěsných vozů, jejichž interiér je přizpůsoben přepravě jízdních kol.

V důsledku změny organizace veřejné dopravy v Pardubickém kraji budou nově všechny vlaky končit ve Velkých Opatovicích na Blanensku. V úseku Velké Opatovice – Moravská Třebová byla osobní vlaková doprava pozastavena.

Lenka Horáková

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci