Umístění: Jižní Morava Doprava Oprava silnice mezi Kyjovem, Miloticemi a Ratíškovicemi je dokončena

Oprava silnice mezi Kyjovem, Miloticemi a Ratíškovicemi je dokončena

asfalteri delniciKyjov, 5. října 2017 - Praskliny a záplaty na vozovce z Kyjova přes Milotice do Ratíškovic jsou minulostí. Na více než sedmi kilometrech silnice teď projedou řidiči po novém asfaltovém koberci. Projekt za více než 33 milionů korun 4. října slavnostně otevřel náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast dopravy Roman Hanák spolu se zástupci Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje a zhotovitele. Akci zahájenou letos v dubnu se podařilo dokončit k polovině minulého měsíce.

„Stavba je součástí naší snahy o celkovou modernizaci silnice II/432, která představuje významnou spojnici Zlínského a Jihomoravského kraje. Navázali jsme tak na již dříve dokončené projekty, jako byla například oprava průtahu Miloticemi a Ratíškovicemi nebo rekonstrukce silnice z Ratíškovic směrem na Hodonín,“ uvedl náměstek hejtmana Roman Hanák s tím, že na opravu 7,155 kilometru dlouhého úseku vozovky přispěla Evropská unie přibližně 27 miliony korun. Zbývajících téměř sedm milionů korun vyhradil kraj z vlastního rozpočtu.

„Opravili jsme vozovku v Havlíčkově ulici v Kyjově. Na navazujícím úseku mezi Kyjovem a Miloticemi jsme zrekonstruovali a zesílili asfaltové vrstvy a upravili křižovatku se silnicí III. třídy. Mezi Miloticemi a Ratíškovicemi jsme povrch silnice zrecyklovali zastudena a natáhli nový asfalt. Opravili jsme také odvodnění, napojení sjezdů a účelových komunikací,“ přiblížil rozsah prací Hanák a dodal, že součástí stavby bylo i zesílení silnice III/4256, která sloužila jako objízdná trasa.

Projekt rekonstrukce Kyjov – Milotice – Ratíškovice je jedním z mnoha, které se Jihomoravskému kraji podařilo zaregistrovat do první výzvy Integrovaného regionálního operačního programu. „Uspěli jsme se všemi žádostmi a celkem máme v programu zaregistrované opravy silnic za půldruhé miliardy korun. Jihomoravský kraj je tak na prvním místě mezi regiony v čerpání dotací na rekonstrukce vozovek,“ uzavřel Hanák. 


Inzerce