Umístění: Jižní Morava Doprava Rakšická ulice v Moravském Krumlově se konečně dočká opravy

Rakšická ulice v Moravském Krumlově se konečně dočká opravy

silnice rekonstrukce moravsky krumlov raksickaMoravský Krumlov, 23. února 2016 - Dlouho nevyhovující stav vozovky na Rakšické ulici se konečně dočká opravy. Realizace by měla být hotová do jara příštího roku. Celková suma je 12 milionů korun, půjdou z rozpočtu Jihomoravského kraje.

„Dlouho jsme řešili s Krajem a se Správou a údržbou silnic katastrofický stav Rakšické ulice po které denně jezdí stovky aut. Tato půl kilometru dlouhá silnice je jediným spojením Krumlov – Rakšice a zároveň slouží jako výpadovka směrem na Pohořelice a na Brno,“ popisuje starosta Moravského Krumlova Tomáš Třetina.

Letos bude vypsáno výběrové řízení na zhotovitele projektové dokumentace, která následně musí projít schvalovacím procesem a poté proběhne výběrové řízení na zhotovitele rekonstrukce,“ popisuje nutnou administrativní cestu místostarosta Krumlova Zdeněk Juránek, který ve spolupráci s radním Jihomoravského kraje Jiřím Němcem dlouhodobě usiloval o potřebnou opravu Rakšické ulice.

V loňském roce vynaložil Krumlov na opravy silnic 17 milionů
Město Moravský Krumlov v posledních letech mimo spoluúčasti na opravách průtahů, kdy financoval zejména rekonstrukce přilehlých chodníků a veřejných osvětlení, do oprav místních komunikací vynaložil nemalé prostředky. V loňském roce byla opravena kanalizace a následovala celoplošná úprava těchto ulic: Blahoslavova, Boženy Němcové, Bří Čapků, Kpt. Jaroše a Durdická. Podařilo se také opravit dlouho kritizovanou panelovou cestu spojující ulice Bří Čapků a Kpt. Jaroše. Po desetiletích se v roce 2015 dočkala pevného povrchu i ulice Pod Hradbami. „Vloni bylo z městského rozpočtu na opravy silnic vynaloženo přes sedmnáct milionů korun,“ vypočítává starosta Třetina.

Po vybudování kanalizací v místních částech Polánka v roce 2014 a vloni Rokytná město kompletně celoplošně opravilo dotčené komunikace a to i ty, které byly dříve bez asfaltu. Tyto místní části tak jsou nyní v tomto ohledu výstavními místy města,“ popisuje místostarosta Zdeněk Juránek.

Rekonstruovaly se i krajské silnice. V plánu je pokračování
V roce 2011 došlo k rekonstrukci průtahu městem od kruhové křižovatky k areálu Vertexu a v letech 2013-2014 průtahu Polánkou. „Do budoucna se po Rakšické ulice také chystá dokončit průtah městem od Vertexu až na vlakové nádraží, kdy zejména ulice Nádražní bude po opravě Rakšické poslední komunikací s kostkami,“ nastínil místostarosta Juránek.