Umístění: Jižní Morava Doprava Silničáři na podzim začnou opravovat průtah v Oslavanech

Silničáři na podzim začnou opravovat průtah v Oslavanech

Oslavany, 9. května 2018 – Téměř kilometrový úsek silnice II/393 v Oslavanech plánuje zrekonstruovat Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje (SÚS JMK). Kromě hladkého asfaltového koberce se však Oslavanští dočkají také obnovy vodovodu a kanalizace v Hybešově ulici a na Vyhlídce nebo rekonstrukce a dobudování chodníků. Na stavbě za více než 74 milionů korun bude SÚS JMK spolupracovat s městem Oslavany a Svazkem vodovodů a kanalizací Ivančice (dále jen Svazek). S prvními pracemi by se mělo začít již letos v září.

asfalteri delnici silnice rekonstrukce prutah oslavany

 

„Na asi kilometru silnice v Oslavanech rozebereme stávající konstrukci vozovky a upravíme obrubníky včetně drobných zásahů do vedení trasy s cílem sjednotit šířkového uspořádání. Kromě toho zbudujeme také čtyři opěrné zdi a nové zálivy pro autobusové zastávky. Součástí je též kompletní rekonstrukce odvodnění komunikace. Město a Svazek se postarají o obnovu vodovodu, kanalizace i rekonstrukce a dobudování chodníků,“ vysvětlil náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast dopravy Roman Hanák. Jak dodal, že součástí stavby jsou také přeložky stávajících inženýrských sítí a zřízení zálivů pro podélné parkování.

Na stavbě za přibližně 74 milionů korun se bude kraj podílet necelými 57 miliony, přičemž dalších 8,5 milionu připadá na město a téměř 9 milionů na Svazek. „Financovat budeme akci z krajského rozpočtu. Počítáme, že v letošním roce se prostaví přibližně 10 milionů korun,“ přiblížil Hanák. Dělníci by měli na průtahu začít pracovat již letos v září, dokončení stavby se předpokládá v listopadu příštího roku.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci