Umístění: Jižní Morava Doprava Silnice z Tišnova do Deblína za čtvrt miliardy po roční rekonstrukci otevřena

Silnice z Tišnova do Deblína za čtvrt miliardy po roční rekonstrukci otevřena

silnice oprava rekonstrukce asfaltTišnov, 2. října 2018 – Více než 6 kilometrů zrekonstruované silnice z Deblína do Tišnova, dva mosty a řada dalších stavebních objektů. Tak se dá ve zkratce shrnout doposud největší akce, kterou realizoval Jihomoravský kraj s pomocí Integrovaného regionálního operačního programu. Silnice, jejíž rekonstrukce vyšla na více než 234 milionů korun, byla otevřena koncem září.

„Celková délka rekonstruovaného úseku, s částečnou korekcí směrového vedení, úpravou šířkového uspořádání, okrajů vozovky a okolního dopravního prostoru včetně obnovy a doplnění stávajícího systému odvodnění komunikace, činí 6 kilometrů a 356 metrů. Silnici jsme zrekonstruovali souběžně se souvisejícími objekty, konkrétně se jedná o opravu dvou mostů, výstavbu šesti pilotových stěn, šesti opěrných zdí a jedné zárubní zdi. Součástí stavby bylo také zřízení či úprava autobusových zastávek, dobudování okolního dopravního prostoru a úpravu či přeložení inženýrských sítí,“ popsal stavbu náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast dopravy Roman Hanák s tím, že rekonstrukce se dočkaly i dva bezprostředně navazující mosty na silnicích III. třídy a jeden most na alternativní objízdné trase. „Na objížďce jsme také zesílili kryt vozovky,“ doplnil Hanák.

Jihomoravskému kraji se zatím podařilo do Integrovaného regionálního operačního programu zaregistrovat projekty za přibližně půldruhé miliardy korun. Řada z nich musela být dokončena na konci letošního srpna, což byl i případ silnice mezi Deblínem a Tišnovem. „Mezi kraji jsme jednoznačně na špici. Těžíme z toho, že se dlouhodobě soustředíme na projektovou přípravu,“ uzavřel náměstek hejtmana.