Umístění: Jižní Morava Doprava Stavba obchvatu Čebína se blíží ke svému konci

Stavba obchvatu Čebína se blíží ke svému konci

Čebín, 12. září 2023 - Od října čekají řidiče projíždějící Čebínem v souvislosti se stavbou silnice II/385 změny v organizaci dopravy. Pokud půjde vše podle plánu a podaří se získat příslušná povolení, doprava bude nejpozději od 4. října 2023 přesměrována ze stávající silnice, která vede přes obec, na nový obchvat. Bude se jezdit pouze v přímém směru, a budou uzavřeny sjezdy do Čebína, jak z kruhového objezdu, tak z úrovňové křižovatky u Hradčan.

obchvat cebina ilustracni

 

Po dobu, než budou na těchto místech odstraněny provizorní komunikace a vybudována nová napojení na obchvat, bude jediným přístupovým směrem do obce, kromě propojky mezi Čebínem a Senticemi, sjezd u zemědělského družstva.

„Jezdit se bude tak, že při cestě od Kuřimi se před Čebínem najede na kruhový objezd a dále se pojede po obchvatu na Tišnov. Ti, kdo budou chtít do Čebína, budou sjíždět u družstva. V opačném směru to bude obdobné. U křižovatky za Hradčanami se najede na obchvat a bude možné buďto odbočit na Sentice nebo pokračovat dále a u družstva sjet do Čebína, případně jet dále na Kuřim,“ uvedl starosta obce Čebín Tomáš Kříž (KDU-ČSL).

Takovýmto způsobem bude doprava organizována pravděpodobně až do konce stavby, který je stanoven na 20. prosince tohoto roku. V průběhu výstavby jednotlivých napojení a odstraňování pomocných objízdných komunikací bude po nezbytně nutnou dobu provoz na křižovatkách řízen semafory.

„Od října se tedy ti, kteří bydlí podél hlavní silnice, konečně dočkají zásadního snížení dopravy a s tím souvisejících nežádoucích vlivů. Jde o zvýšený hluk, prašnost a otřesy od těžkých automobilů. My ostatní budeme ještě chvíli muset vydržet omezení, která si stavba vyžaduje, ale věřím, že konečný výsledek bude pro všechny přínosem. Zároveň bude také začátkem října zprůjezdněna silnice od nádraží do Sentic,“ uzavřel Kříž


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci