Umístění: Jižní Morava Doprava V Hrádku na Znojemsku mají opravenou silnici včetně nové okružní křižovatky

V Hrádku na Znojemsku mají opravenou silnici včetně nové okružní křižovatky

asfalteri delnici silnice rekonstrukce hradek na znojemskuHrádek, 30. srpna 2018 - Kličkování mezi výtluky, trhliny ve vozovce, zvlněný povrch a nevhodně uspořádaná křižovatka u severovýchodního okraje obce. Tak vypadala silnice II/408 na průtahu vsí Hrádek nedaleko Znojma. Jihomoravští silničáři však komunikaci zcela zrekonstruovali a místo stykové křižovatky zbudovali bezpečnější a přehlednější rondel.

„Práce na průtahu Hrádkem začaly vloni v srpnu a rekonstrukci silnice spolu s křižovatkou jsme dokončili na konci letošního července. Byla to náročná akce, při které jsme opravili přes jedenáct set metrů vozovky, zbudovali novou okružní křižovatku, opravili chodníky a připravili nová parkovací místa. Povrch silnice je z asfaltového betonu, autobusové zastávky jsou v provedení ze žulových dlažebních kostek, parkovací zálivy a chodníky ze zámkové dlažby. Kromě toho se pracovalo i na dešťové kanalizaci, vpustích, přípojkách, přeložkách a provedli jsme i několik vegetačních úprav,“ shrnul náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast dopravy Roman Hanák.

Zejména výstavba rondelu zvýší bezpečnost na průjezdu vsí. „Původní křížení silnic II/408 a II/397 bylo nevhodné a často zde docházelo k dopravním nehodám. Věřím, že jejich počet díky novému řešení do budoucna výrazně klesne,“ uvedl Hanák a dodal, že celá stavba vyšla na přibližně 49 milionů korun, přičemž z kraje na akci putovalo přes 42 milionů a podíl obce představoval více než 7 milionů korun (bez DPH). Většinu nákladů se však podařilo pokrýt díky dotaci Integrovaného regionálního operačního programu.V obci Hrádek mají opravenou silnici včetně nové okružní křižovatky.


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci