Umístění: Jižní Morava Doprava V Moravském Krumlově opravují vytížené silnice

V Moravském Krumlově opravují vytížené silnice

Moravský Krumlov, 5. května 2021 – Opravy důležitých silnic na území Moravského Krumlova jsou v plném proudu. Rakšická ulice a ulice Palackého a na ni navazující ulice Růžová dostanou nejen nový povrch, ale město se zaměřuje také na vybudování parkoviště, nové veřejné osvětlení, chodníky a další infrastrukturu.

moravsky krumlov ulice oprava

 

„V plném proudu jsou práce na rekonstrukci ulice Palackého, kde se zhotovitel musel vypořádat se sanací neúnosného podloží parkovišť u Sokolovny. Začala také druhá etapa opravy v úseku od hasičské stanice až po školku. V těchto dnech dochází v úseku první etapy od zámku po hasičskou stanici pokládka první vrstvy živice,“ popisuje místostarosta Moravského Krumlova Zdeněk Juránek (KDU-ČSL). Město počítá s novými chodníky i veřejným osvětlením a také s rozšířením počtu parkovacích míst. Nové povrchy a navazující práce vyjdou na téměř 20 milionů korun, pět milionů získal Moravský Krumlov jako dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj.

Práce postupují také na vytížené Rakšické ulici, kde je vystavěna hlavní opěrná zeď a bude dokončena i neplánovaná v její spodní části. Ve výstavbě je nová dešťová kanalizace, jejíž rýha se v horní části noří do skály. Postupně se také připravuje nové veřejné osvětlení. „Vzhledem k tomu, že bude rekonstruován souběžně i vodovod, bude termín dokončení stavby stejný jako na ulici Palackého, tedy do konce srpna. Stavba bude ukončena křižovatkou typu T s Nádražní ulicí a dojde ke změně průjezdu,“ přibližuje Zdeněk Juránek. Nádražní ulice se po provedeném investičním záměru dostává diagnostikou vozovky do přípravy projektu její opravy, kterou bude realizovat krajská Správa a údržba silnic.

moravsky krumlov silnice rekonstrukce ulice


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci