Umístění: Jižní Morava Doprava Život v Brně ochromilo sněžení

Život v Brně ochromilo sněžení


Brno, 8. ledna 2010 (MEDIAFAX) - Život v Brně ochromilo husté sněžení. V jihomoravské metropoli napadalo během deseti hodin zhruba sedm až deset centimetrů mokrého sněhu, se kterým bez přestávky zápolí silničáři i obyvatelé města, brodící se po kotníkyve sněhové břečce na neuklizených chodnících.

Poslat na email

 

Zatímco řada institucí v centru města nechává chodníky v okolí svých budov vesměs neuklizené, v blízkosti nájemních domů kmitají s hrably a podomácku sestrojenými nástroji na odklízení sněhu hlavně důchodci a místy dokonce i malé děti.

V Antonínské ulici v centru města odklízel sníh i šestiletý Marek Habler. "Kluka to ohromně baví, museli jsme mu sestrojit jeho vlastní radličku, řekla reportérovi Mediafaxu jeho matka. "Sice po nás nikdo uklízení sněhu u domu zatím nechtěl, cožpak ho tady ale můžeme nechat jen tak ležet?" dodala. Podobný přístup zvolily i tři důchodkyně odklízející a umetající sníh před činžovními domy v Drobného ulici v Černých Polích. "Patří se to," shrnula za všechny jedna z nich.

Přívaly sněhu udělaly radost především dětem. Některé z nich poprvé v životě vezli rodiče do školek na saních. "Je to žůžo!" spokojeně vykřikovala dvojčata Jakub s Ondřejem cestou zasněženým parkem v Lužánkách. Cestou míjeli majitele psů, kteří vyšli venčit své mazlíčky - většině z menších psů k tomu jejich pánové obstarali teplé oblečky. "Je to praktické. Artanovi nebude zima a doma nebude trousit mokré chlupy," pochvalovala si procházku po čerstvě napadaném sněhu majitelka knírače.

Jiří Nováček


Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci