Umístění: Jižní Morava Ekonomika Břeclavský Gumotex změnil majetkovou strukturu

Břeclavský Gumotex změnil majetkovou strukturu

Gumotex250Břeclav, 1. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Břeclavská akciová společnost Gumotex, největší tuzemský výrobce postelových matrací a výrobků na bázi polyuretanové pěny, změnila strukturu majitelů. Společnost o tom informovala ve čtvrtek.
 

Bezmála 40procentní podíl v Gumotexu, který doposud vlastnila společnost Genesis Capital, odkoupili ostatní dosavadní akcionáři – konsorcium finančních investorů Milestone Partners a Expandia spolu s generálním ředitelem Gumotexu Jiřím Kalužíkem. Genesis Capital, který je jedním z největších správců fondů rozvojového kapitálu v České republice, tím úspěšně završil transakci, jež začala kapitálovým vstupem do Gumotexu v roce 2006.

Společnost Gumotex působí na trhu už od roku 1952 a v současnosti je se svými téměř 1 200 zaměstnanci a ročním obratem přesahujícím dvě miliardy korun největším průmyslovým podnikem břeclavského regionu. Více než polovinu své produkce, ve které dominuje výroba interiérových dílů na bázi polyuretanu pro automobilový průmysl, postelových matrací z pěnové pryže a nafukovacích výrobků pro sport a volný čas, přitom vyváží do zahraničí, především do zemí Evropské unie a do USA.

"Výstup z Gumotexu lze považovat za úspěšné zakončení našeho pětiletého působení v této společnosti. Nejenže se za tuto dobu posílilo postavení Gumotexu mezi výrobci nábytkářského a automobilového průmyslu, ale nynější prodej potěší i investory fondu GPEF, neboť se podařilo dosáhnout zajímavého zhodnocení této investice," prohlásil ředitel Genesis Capital Jan Tauber.

"Gumotex je stabilní a rostoucí firmou, která má před sebou další potenciál rozvoje zejména v oblasti automobilového průmyslu. Další posílení naší kapitálové účasti vnímáme jako příležitost dále zúročit doposud nabytou znalost společnosti. V tomto případě bychom rádi využili naší přednosti, kdy je Milestone Partners jako správce ryze privátního kapitálu schopen držet majetkovou účast bez určeného časového omezení, a dále přispěli k růstu její hodnoty," dodal ředitel Milestone Partners Martin Pětivoký.

"Navýšení našeho podílu v Gumotexu vidíme jako krok vedoucí k posílení našeho portfolia o stabilní společnost se zajímavým růstovým potenciálem. Chápeme tuto investici jako dlouhodobou a věříme, že nám přinese i přes současné turbulentní prostředí na trzích zajímavé zhodnocení," poznamenal ředitel společnosti Expandia Michal Záveský.

Společnost Gumotex je největším průmyslovým podnikem břeclavského regionu s ročním obratem přesahujícím dvě miliardy korun. Více než polovinu produkce exportuje na zahraniční trhy, především do zemí Evropské unie a do USA. Společnost se tak dlouhodobě řadí k významným tuzemským exportérům. Gumotex je zároveň největším zaměstnavatelem břeclavského regionu. Společnost se orientuje zejména na produkci pro nábytkářský a automobilový průmysl. Pro nábytkáře společnost vyrábí zejména pěnové matrace a tvarované výrobky, pro zákazníky z automobilového průmyslu to pak jsou hlavně výplně sedáků, hlavové opěrky, sluneční clony a další drobné díly interiérů vozidel. Významný podíl výrobkového portfolia představují nafukovací postelové matrace, speciálními nánosy povrchově upravované textilie, výroba nafukovacích člunů, raftů, lodí a další speciální produkty, jako jsou nafukovací stany a prvky integrovaných záchranných systémů, nafukovací systémy pro nouzová přežití v případě havárií na vodě a jiné.

Filip Sušanka

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci