Umístění: Jižní Morava Ekonomika CCS: Pohonné hmoty v Jihomoravském kraji v týdnu zdražily

CCS: Pohonné hmoty v Jihomoravském kraji v týdnu zdražily

Brno, 27. prosince 2011 (MEDIAFAX) - V Jihomoravském kraji se v minulém týdnu ceny pohonných hmot zvýšily, litr naturalu je za 35,42 Kč. Vyplývá to z úterních údajů společnosti CCS.

Benzin-tankovani-2

 

Nejprodávanější benzin Natural 95 šel v kraji s cenou nahoru o 19 haléřů a prodává se za 35,42 Kč za litr. V celé ČR jeho cena v uplynulém týdnu stoupla v průměru o devět haléřů na 34,74 koruny za litr.

V rámci kraje lze Natural 95 nejlevněji natankovat v okrese Blansko, v průměru za 34,73 Kč za litr. To je o pět haléřů více než před týdnem. Nejvíce za benzin zaplatí řidiči v okrese Brno-město, a to 35,75 Kč (o 13 haléřů více než před týdnem).

Cena nafty v kraji stoupla o tři haléře, a překročila 36korunovou hranici. Řidiči ji natankují za 36,01 Kč za jeden litr. Republikový průměr se zvýšil o dva haléře na 35,50 koruny za litr.

Nafta je v kraji nejlevnější v okrese Blansko, v průměru za ní pumpaři inkasují 35,44 Kč za litr (o 21 haléřů méně než před týdnem). Nejvyšší ceny drží nafta na benzinových pumpách v regionu Brno-město, kde se za litr platí průměrně 36,39 Kč. Tedy o 12 haléřů více než před týdnem.

Průměrné ceny Naturalu 95 a nafty se vypočítávají z reprezentativního vzorku transakcí na karty CCS uskutečněných na všech terminálech na čerpacích stanicích v akceptační síti CCS v České republice, kterou k září 2010 tvořilo 2182 čerpacích stanic. Průměrné ceny se získávají jako podíly jednotkových cen za pohonné hmoty na všech terminálech v České republice, respektive v příslušném kraji, a celkového počtu terminálů. Hodnoty neovlivňuje využívanost čerpací stanice motoristy ani objem načerpaných pohonných hmot.

Filip Sušanka

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci