Umístění: Jižní Morava Ekonomika Centropol Energy: Ceny energií budou letos i příští rok stagnovat

Centropol Energy: Ceny energií budou letos i příští rok stagnovat

elektricka-energie-draty-vnPraha, 23. srpna 2012 (MEDIAFAX) - Do konce letošního a s největší pravděpodobností i v průběhu příštího roku budou ceny elektřiny a zemního plynu v ČR stagnovat. Ve čtvrtek o tom prostřednictvím výsledků své analýzy a prognózy vývoje na trhu s energiemi informoval alternativního dodavatele elektřiny společnosti Centropol Energy.

"Důvodů toho, že ceny energií do konce roku a s největší pravděpodobností ani v příštím roce neporostou, je několik. Především je to díky přebytku elektřiny z obnovitelných zdrojů v Německu po masivních investicích do těchto zdrojů," uvedl obchodní ředitel a člen představenstva Centropol Energy Lukáš Pokrupa.

Podle jeho slov odhadovanou stagnaci cen podporuje i předpoklad dalšího vývoje většiny evropských ekonomik, které se budou držet blízko u nuly nebo pod ní. "Jedná se především o jižní části EU," upřesnil ředitel Pokrupa.

Otázkou vývoje cen elektřiny v České republice je podle jeho slov ale to, do jaké míry se do konečné ceny promítne podpora alternativních zdrojů, především fotovoltaiky. "I přes tento negativní vliv, by však u nás ceny elektřiny růst neměly," zakončil Pokrupa.

Centropol Energy působí na trhu s elektřinou od roku 2007, kde je v současné době největším alternativním dodavatelem v Česku. Elektřinu dodává více než 260 tisíc zákazníků, přičemž vloni získal téměř polovinu všech zákazníků, kteří změnili svého dodavatele. Zemní plyn dodává společnost více než 40 tisíc zákazníků.

Jan Soukup