Umístění: Jižní Morava Ekonomika Jihomoravský kraj dá 8,5 milionu na opravy chátrajících sportovišť a hal

Jihomoravský kraj dá 8,5 milionu na opravy chátrajících sportovišť a hal

basket-deska_rezava250Brno, 16. února 2012 (MEDIAFAX) - Jihomoravští krajští radní ve čtvrtek schválili osmi a půlmilionovu dotaci na zkvalitnění sportovního prostředí v regionu. Sdělil to hejtman Michal Hašek (ČSSD).

„Dotace do zlepšení sportovního prostředí v obcích jsme naposledy vyhlašovali před třemi lety. Vzhledem k současné složité situaci financování českého sportu vnímáme, že podobný krok je sportovní veřejností velmi očekáván," vysvětlil Hašek motiv kraje k vypsání dotačního programu.

Krajské peníze mají podle hejtmana umožnit lepší provoz sportovišť na jižní Moravě. Sportovci budou moci peníze použít na opravy a údržbu venkovních sportovišť, povrchů tělocvičen i sportovních hal. Umožní jim zlepšit také sociální zařízení a šatny a za krajské peníze budou moci kluby nakoupit i stroje potřebné k údržbě a zajištění provozu sportovišť, případně pořídit nebo opravit sportovní nářadí.

Oprávněnými žadateli o dotaci mohou být právnické osoby, jejichž hlavní náplní činnosti jsou činnosti v oblasti tělovýchovy a sportu a obce, v jejichž majetku jsou objekty k provozování tělovýchovy a sportu. "Žádosti bude krajský úřad přijímat od 20. února do 30. března," řekl náměstek hejtmana Ivo Polák (ČSSD).

Podrobnosti najdou zájemci na dotačním portálu Jihomoravského kraje ZDE.

Jiří Nováček

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci